3 міфи про сонце та окуляри, які варто розвіяти

15 мая 2019 869

Сенсорний орган часто викликає багато запитань. Давайте розвіємо популярні міфи.  

  • Молоді люди більш схильні до дії ультрафіолету

Факт: близько 50% впливу ультрафіолетових променів протягом усього життя відбувається до 18 років. Це пов'язано з тим, що молодь проводить більше часу на вулиці, у неї великі зіниці, більш чіткі лінзи та мало хто носить сонцезахисні окуляри або капелюхи. Тому дуже важливо з раннього дитинства привчати дітей до окулярів. Нагадаємо, що на відміну від нашої шкіри, наші очі найбільш схильні до впливу ультрафіолетового випромінювання рано вранці та під кінець сонячного дня.

  • Немає необхідності турбуватися про УФ-промені, коли на вулиці хмарно

МІФ: понад 90% ультрафіолетових променів проникають крізь хмари. Навіть в похмуру погоду очі схильні до дії ультрафіолетових променів, які також відбивається від поверхонь, таких як вода, сніг, бетон, пісок та скло.

  • Більшість сонцезахисних окулярів блокують 100% ультрафіолетового випромінювання

МІФ: Не всі сонцезахисні окуляри створені однаково. Багато недорогих лінз для сонцезахисних окулярів мають недостатній захист (переконайтеся, що на етикетці зазначено 100 % захист від УФА та УФБ).  45% ультрафіолетових променів все ще можуть потрапити в очі тим, хто носить сонцезахисні окуляри. Зауважимо, що велика оптика забезпечує максимальний захист.

Окуліст може дати конкретні рекомендації, щоб переконатися, що очі добре захищені від шкідливого впливу УФ-випромінювання. Комплексне обстеження очей може виявити ранній початок стану здоров'я очей, яке може не мати явних симптомів.

Також читайте на порталі: Распространенный миф о очках: правда или вымысел?