3 поширені помилки носіїв контактних лінз

16 мая 2019 893

М’які контактні лінзи кожного року все більше витісняють окуляри для зору, адже мкл мають чимало переваг. Комфорт в оптиці навіть під час активної діяльності – головний плюс цього корегуючого засобу. Проте, лінзи вимагають правильного догляду. Як користуватися контактними лінзами, щоб не нашкодити очам? Що варто знати?

Аби ваші очі були здоровими в мкл, не варто порушувати правила експлуатації оптики. Головні поради від офтальмолога.

  • Лінзи варто вчасно замінити

За результатами численних опитувань, більшість людей, які носять м’яку оптику – переношують її. Що це означає? Ви купуєте щоденну оптику, проте під кінець дня не викидаєте, а носите ще тиждень? Придбали лінзи з двотижневим терміном носіння – експлуатуєте їх чотири тижні? Лінзи на місяць носите два місяці? Чи не так!? Поширена помилка можуть мати дуже небезпечні наслідки для очей. Адже на мкл накопичуються білки, ліпіди, пил, які подразнюють очі. Не економте на здоров’ї, адже у випадку ускладнення, варто буде заплатити значно більше та іноді навіть відмовитися від цього способу для корекції зору.

  • Не спіть в контактних лінзах

Офтальмологи не рекомендують носити лінзи довше восьми годин, адже мкл частково блокують потрапляння кисню до рогівки. Зловживання цим правилом може призвести до кисневого голодування рогівки. Очі повинні дихати та відпочивати, особливо під час сну. Тому, знімайте лінзи перед сном (окрім тих, які призначені для сну). Ваші очі скажуть вам дякую.

  • Щоденна механічна чистка свіжим розчином

Мкл варто не лише зняти та положити в контейнер зі свіжим та чистим розчином, лінзи потребують щоденного механічного очищення. Зніміть оптику, положіть на чисту та суху долоню, потім крапніть декілька крапель розчину та потріть лінзу круговими рухами пальцем другої руки. Згодом очищену лінзу покладіть у контейнер з розчином. Такий спосіб дозволить ідеально очищати оптику від білкових та ліпідних виділень. Також важливо наголосити на тому, що не варто економити на розчині. Кожного дня наповнюйте контейнер свіжим засобом, аби мкл були чистими та не приносили шкоди очам.

Ці три головні правила часто свідомо порушують носії мкл. Бережіть очі, поки вони здорові.

Також читайте на порталі: Чому краще носити контактні лінзи?

Автор: Ірина Околович