4 захворювання очей, які можуть призвести до сліпоти

09 апреля 2019 1020

Страшно втратити зір, адже разом із зором людина позбавляється незалежності, якість її життя погіршується. Від яких захворювань варто берегтися, аби зберегти чіткість бачення.  

  • Чотири небезпечні патології
  • Прояви захворювань

  • Чотири небезпечні патології

Офтальмологи називають головні чотири захворювання, які викликають більшість випадків сліпоти та погіршення зору у дорослих: вікова дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія, глаукома та катаракта.

Аби захистити себе та вчасно звернутися за допомогою до спеціаліста, варто знати про перші прояви патології. Хороша поінформованість про ризики для здоров'я, а також про те, як піклуватися про свій зір, дасть можливість зберегти максимально здорові очі.

  • Прояви захворювань

Вікова дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія, глаукома та катаракта не мають ранніх симптомів і зазвичай не викликають болю. В результаті вони можуть розвиватися без ознак того, що щось не так. Єдиний спосіб виявити ці захворювання на ранній стадії - це регулярні огляди очей, які проводять досвідчені офтальмоли. Раннє виявлення проблеми та лікування, може уповільнити прогресування патологій.

Вікова дегенерація жовтої плями – це прогресуюче захворювання, викликане поєднанням генетичних факторів і факторів навколишнього середовища. Проявляється в «сухих» і «мокрих» формах і є основною причиною погіршення зору у дорослих у віці від 50 років.

Захворювання призводить до втрати саме центрального зору, необхідного для того, щоб бачити речі прямо перед собою. На ранній стадії патологія немає ніяких симптомів. Однак на проміжній та пізній стадіях захворювання сигналізує втратою зору.

Діабетична ретинопатія - діабетики можуть почати відчувати погіршення зору через це захворювання. Патологія виникає, коли кровоносні судини в сітківці змінюються. Може не бути симптомів на ранніх стадіях діабетичної ретинопатії. У міру прогресування стану хвилюють: затуманений та нечіткий зір, порушення колірного зору. Діабетична ретинопатія зазвичай вражає обидва ока. Турбота про діабет та контроль рівня цукру в крові можуть допомогти уникнути цієї хвороби.

Глаукома – хвороба, яка поступово зменшує периферійний зір. Патологія є однією з найбільш поширених хронічних захворювань очей у літніх людей і є основною причиною сліпоти у тих, кому за 64 роки. Половина людей з глаукомою не знають про наявність проблеми. 

На ранніх стадіях глаукома зазвичай не має симптомів, що робить її настільки небезпечною. Хвороба тихо прогресує до такого ступеня, що відбувається втрата зору.

У більшості випадків глаукома пов'язана з підвищеним тиском всередині ока, яке називається очною гіпертензією. Ось чому важливо регулярно проходити обстеження очей, щоб очний лікар перевіряв кров'яний тиск в очах.

Катаракта - помутніння прозорої лінзи ока, що викликає нечіткий зір. Затуманений зір, викликаний катарактою, може утруднити читання, водіння автомобіля (особливо в нічний час). Операція з видалення катаракти полягає у заміні природної пошкодженої лінзи на штучну. Після хірургії у людини відновлюється зір.

Бережіть свій зір. При перших симптомах втрати чіткості бачення - звертайтеся до офтальмолога. Це головне правило!

Також читайте на порталі: Дневная слепота: кто в группе риска?

Автор:Ірина Околович