5 причин погіршення зору: як не осліпнути?

05 декабря 2019 150
5 причин погіршення зору: як не осліпнути?

Чому люди втрачають зір? Чи можливо якось зупинити цей процес? За словами офтальмологів, багато що залежить саме від нас.  

Звісно, генетика має велику силу, і якщо в когось із членів сім’ї є проблеми із зором, то у нащадків існує імовірність бути схильними до розвитку рефракційних порушень. Проте, що може зробити кожен, аби не осліпнути. 

  • Тренуйте очні м'язи

М’язи очей, можуть втрачати форму, якщо постійно їх напружувати та не тренувати, що в результаті приводить до погіршення зору. Тому дуже важливо регулярно тренувати очі. Ось проста вправа: концентруйте погляд по черзі на предметах, які знаходяться на близькій та далекій відстані. 

  • Уповільнюйте процес старіння сітківки

З віком люди бачать гірше, бо в клітинах сітківки руйнується світлочутливий пігмент. Цей процес можна уповільнити, якщо слідкувати за харчуванням. Варто вживати продукти, які містять вітамін А, а саме: моркву, чорницю, знежирене молоко, нежирне м'ясо та рибу, яйця. 

  • Контролюйте кровообіг 

Порушення кровообігу впливає на сітківку та може привести до важких захворювань. Тому важливо регулярно відвідувати офтальмолога. Існують препарати та спеціальні дієти, які можуть покращити стан судин. Також не рекомендовано тривалий час перебувати в сауні людям, в яких порушений кровообіг.

  • Не перенапружуйте очі

Світлочутливі клітини сітківки страждають від яскравого сонця і від тривалої роботи над дрібними деталями при поганому освітленні. Також шкодить очам читання під час руху транспорту.

  • Захищайте слизову оболонку від сухості

Слизова оболонка очей не повинна бути сухою, адже тоді людина бачитиме гірше. Для профілактики: корисно плакати або користуватися краплями для очей, які за складом близькі до людської сльози.

Бережіть очі та не забувайте щоденно дбати про них.

Також читайте на порталі: Глаукома: як розпізнати симптоми та зупинити розвиток?

Ірина Околович