6 головних причин поганого зору

16 мая 2018 572

За підрахунками експертів 45 мільйонів людей у світі незрячих і ще 135 мільйонів – слабозорі.  Низький зір - це порушення зорових функцій, які можна виправити за допомогою окулярів або контактних лінз. 

Основні причини низького зору

Слабозорість та сліпота можуть бути викликані травмою, спадковими або набутими захворюваннями очей.

  1. В 39% випадків причиною є катаракта. Помилково вважають, що ця патологія є неминучим наслідком старіння організму, хвороба може заробитися навіть ще в утробі матері.  
  2. До 20% випадків втрати зору в світі пов'язано з глаукомою. Захворювання певний час може залишатися непоміченим, проявляючись поступово, веде до повної сліпоти. Регулярне проходження повного очного обстеження після 40 років (особливо якщо в родині є, або були хворі на цю патологію) та суворе дотримання рекомендацій лікаря - дозволять уникнути необоротних змін.
  3. Часто причиною поганого зору виступає вікова макулярна дегенерація. Порушення обмінних та судинних процесів в макулі призводять до погіршення зору та якісті життя.
  4. Діабетична ретинопатія - дуже часте ускладнення цукрового діабету. Проявляється появою перед очима “туману” або “помутніння”.
  5. Коркова сліпота пов'язана з ураженням потиличних часток кори головного мозку через травми, інсульти.
  6. В дітей причинами сліпоти можуть бути: катаракта, глаукома, ретинопатія недоношених і дефіцит вітаміну А.

Автор: Ірина Околович

за матеріалами: vseozrenii.ru