6 продуктів, які захистять очі від сонця

01 мая 2018 1164

Чому не варто засмагати й дивитися на воду без сонячних окулярів та які продукти треба їсти перед відпусткою?

Перед відпусткою їжте продукти з каротиноїдами

Очі можна захистити зсередини. Перед відпусткою в горах або на морі в обов'язковому порядку рекомендовано включати в раціон продукти з каротиноїдами, які містяться в чорниці, печінці, яєчному жовткові, зелені, вареній моркві, обліписі. Каротиноїди здатні накопичуватися в сітківці, утворюючи певний природній фільтр проти ультрафіолету.

Не засмагайте без панамки

Багато хто прагне лежати під сонцем без окулярів, щоб не з’явилися круги під очима. Така позиція може мати фатальні наслідки - пошкодження очей. Тим, хто не любить носити окуляри, варто хоча б прикривати очі панамкою. 

Не дивіться на воду без окулярів

Ця рекомендація відноситься не тільки до любителів серфінгу, але й до рибаків та простих відпочивальників. Чим яскравіше сонце і більш ясний день, тим більший ризик пошкодження сітківки. Але і в похмуру погоду УФ-промені також потрапляють в очі. Тому не забувайте окуляри та лінзи з ультрафіолетовим захистом, навіть якщо на небі хмаринки.

Чим вище над рівнем моря, тим більший ризик опіку

Доведено: чим вище ми знаходимося над рівнем моря, тим більша вірогідність сонячного опіку. Ось на відкритій місцевості нижче рівня моря ризик значно менший.

Автор: Ірина Околович