Через яку хворобу треба ховатися від сонця?

12 июля 2019 533

У Великобританії живе маленька дівчинка з рідкісним діагнозом – анірідія. У дворічної Рианнони Кей з Норфолка немає райдужної оболонки, її очі повністю чорні. Тому вона змушена захищати сенсорний орган від сонця, через дуже сильну чутливість до світла.

Як повідомляє Daily Mail, батьки дівчинки в будь-яку пору року контролюють кількість світла, яке може потрапити дівчинці в очі. Навіть взимку дівчинці одягають сонцезахисні окуляри та капелюх.

Зараз Рианнона Кей чудово бачить предмети, які знаходяться поблизу. Проте, офтальмологи кажуть, що в майбутньому вона може стати жертвою інших проблем із зором через анірідію.

Особливості захворювання

Анірідія - це захворювання очей, яке характеризується повною або частковою відсутністю райдужної частини в очі. Ця аномалія може призвести до того, що зіниці будуть деформованими. Анірідія викликає зниження гостроти зору та підвищену чутливість до світла.

Люди з анірідією можуть також мати інші проблеми із зором. Підвищений тиск в оці (глаукома) зазвичай з'являється в ранньому підлітковому віці. Помутніння кришталика ока (катаракта), зустрічаються у 50-85% людей з анірідією. Приблизно у 10 % постраждалих людей зорові нерви недорозвинені.

Люди з анірідією можуть також мати мимовільні рухи очей (ністагм) або недорозвинення області в задній частині ока, відповідальної за гострий центральний зір. Багато з цих проблем із зором сприяють прогресуючій втраті зору в постраждалих. Серйозність симптомів, як правило, однакова для обох очей.

Також читайте на порталі: Способи, які допоможуть покращити зір дитини

Автор:Ірина Околович