Чи можна повністю вилікувати вікову далекозорість

30 августа 2018 760

З віком погіршується зір та виникають складнощі сфокусуватися на предметах, які знаходяться на близькій відстані, бо послаблюється акомодація очей. Ця проблема має назву пресбіопія. Для корекції використовують біфокальні або звичайні окуляри.

В нормальному стані, при фокусуванні на близьких предметах, кришталик набуває практично кулясту форму, а при більш далеких - стає плоскішим. Згодом, через втрату еластичності, кришталику стає складно міняти свою форму. Через це і з'являється пресбіопія.

Якщо рефракція очей в нормі, то цей дефект зору, в середньому, виникає у віці 40-45 років. Якщо присутня короткозорість, то проблема може проявитися пізніше або ж взагалі не виникнути. А ось при наявності далекозорості, її симптоми виникають набагато раніше.

Що важливо знати при боротьбі з пресбіопією

Якщо в людини не було потреби в окулярах до 40 років, а тепер починає проявлятися легка пресбіопія, то цілком ймовірно, що звернувшись до лазерної хірургії, можна почати погано бачити предмети, які знаходяться на далекій відстані.

Іноді лікарі пропонують більш прогресивні методи: роблять операцію лише на одному оці. Втручання дозволяє людині надалі, одним оком добре читати та бачити зблизька, а другим - добре розрізняти предмети на далекій відстані.

Якщо присутня подвійна проблема, тобто людина носить окуляри як для далі, так і для читання – виправлення лазером дозволить спокійно пересуватися в повсякденному житті без окулярів, але читати потрібно буде в оптиці, звісно, вже з меншими діоптріями.

Якщо присутня короткозорість до 3 діоптрій та людина може читати без корегуючих засобів, лазер допоможе позбутися від короткозорості, але, на жаль, практично відразу доведеться купити окуляри для читання.

Лікування підбирається тільки індивідуально, адже кожен випадок різний, і офтальмолог, зробивши деякі обстеження, зможе знайти правильне рішення. Вікова далекозорість, на жаль, стосується кожного. Ця проблема розвивається в усіх з різною швидкістю та може проявитися навіть у людей з чудовим зором.

Автор: Ірина Околович

 

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
31 августа 2018

з віком напевно жодну хворобу вже не вилікувати... можна притупити симптоми

Ответить
Пользователь Вадим Онуфрий
Вадим Онуфрий
Пользователь
01 сентября 2018

Ничего не изменить, в старости мы сейчас будем хреново видить

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
01 сентября 2018

Нажаль вік бере своє

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
06 сентября 2018

Да, всех нас это ждет...

Ответить