Чи можна виправити приховану косоокість у дітей?

12 декабря 2018 347

Прихована косоокість найчастіше проявляється у дітей, віком від двох до трьох років. Однак, може спостерігатися й у старшому віці. Симптоми проблеми одразу не помітні Часто їх провокують стрес та тривалі зорові навантаження.

Для визначення косоокості проведіть нескладний експеримент: попросіть дитину сфокусуватися на одному предметі, наприклад. Потім закрийте око однією рукою. Через кілька секунд потрібно забрати руку. Якщо присутня косоокість, буде видно рух раніше закритого ока в сторону предмета.

На що може поскаржитися дитина?

На початку прихована косоокість протікає без симптомів. Однак, підвищення зорових та фізичних навантажень, деякі хвороби, травми та стреси можуть провокувати такі симптоми:

  • підвищена втомлюваність очей;
  • больові відчуття;
  • двоїння в очах;
  • головний біль;
  • нудота;
  • падіння зору.

Один з цих симптомів повинен насторожити та стимулювати звернутися до дитячого офтальмолога. У дітей молодшого віку діагностувати захворювання складніше - вони не можуть поскаржитися.

Якщо малюк під час прогулянки або гри дивлячись на різні предмети, не може сфокусувати погляд на одній точці, це теж привід сходити до лікаря.

Чи можна повністю виправити приховану косоокість?

Чим швидше батьки виявлять проблему та відведуть дитину до спеціаліста, тим більше шансів виправити косоокість. Цей процес не швидкий, а тривалий.

Терапія прихованої косоокості у дітей спрямована на стимуляцію окорухових м'язів, відновлення узагальненого сприйняття зображень, зміцнення зорового нерва. Що робити в конкретному випадку, вирішує фахівець.

Хірургічне втручання застосовується в рідкісних випадках, коли інші корекції не дали відчутних результатів. 

Однак, важливо наголосити, що навіть коли косоокість повністю виправлена, залишається ризик повторного виникнення проблеми. Тому важливо уникати перевтоми очей та виконувати профілактичні заходи.

Також читайте на порталі Opticlub.org: У ребенка болят глаза: с чем может быть связана проблема?

Автор: Ірина Околович