Чи варто переплачувати за окуляри?

28 ноября 2019 137
Чи варто переплачувати за окуляри?

За що платить клієнт, купуючи окуляри для зору?  Частіше люди акцентують увагу на виборі оправи, яка, звісно, має значення. Проте, якість зору все-ж таки визначає матеріал лінзи та покриття. Чим дорожча лінза, тим комфортніше в оптиці.  

Від оправи залежить зовнішній вигляд оптики та зручність при експлуатації. Лінзи впливають на чотири фактори: зовнішній вигляд, комфорт, зір та безпека. Тому дуже важливо при покупці окулярів виділити час для вибору лінзи. Оптичний ринок пропонує великий вибір лінз та різне покриття, тому людині легко заплутатися в тому, який варіант кращий. 

Сьогодні пластикові лінзи практично витіснили лінзи зі скла, які важкі та небезпечні. Їх можна легко розбити та завдати шкоди очам. В 1947 року вперше на ринку були представлені пластикові лінзи, які завоювали довіру клієнтів. Вони легкі, безпечні та володіють чудовими оптичними якостями. Найбезпечнішими є полікарбонатні лінзи. Їх рекомендовано обирати дітям, спортсменам, та тим, хто їздить в окулярах за кермом. 

  • Високоіндексні пластикові лінзи дорожчі

Від індексів залежить якість матеріалу лінз. Чим вищий індекс, тим міцніша, тонша й легша лінза та вища ціна. Високоіндексні лінзи мають високий показник заломлення та меншу питому вагу. 

  • Рецептурні лінзи чи складські 

Окрім складських лінз, клієнти оптик можуть обрати рецептурні лінзи. Вони дорожчі від складських, адже їх виготовляють, враховуючи дані рецепту конкретного клієнта. Такі лінзи варто довше чекати та коштують вони дорожче. Проте, вони ідеально підходитимуть під оправу та параметри ока людини. 

 

  • Покриття впливає на ціну

Від наявності та кількості покриття залежить якість та термін служби окулярів. Покриття на лінзах підвищують чіткість зору, захищають від УФ-випромінювання, пилу та бруду. 

Не економте на окулярах для зору. Адже чим дорожче ви заплатите за оптику, тим кращою буде якість зору в лінзах.

Також читайте на порталі: Офтальмолог назвав професії, фахівці яких приречені втратити зір

Ірина Околович