Чи впливає щитоподібна залоза на очі?

10 мая 2019 1286

Хвороба Грейвса, або захворювання щитоподібної залози, є аутоімунним станом, при якому імунні клітини атакують щитоподібну залозу, яка реагує шляхом секреції надлишкової кількості гормонів. У результаті надлишкові гормони збільшують обмін речовин. Очі особливо вразливі до хвороби Грейвса.

Гіперметаболічний стан характеризується серцебиттям, активним потовиділенням, високим кров'яним тиском, дратівливістю, втомою, втратою ваги, випадінням. Коли імунна система атакує тканини навколо очей, вона викликає розширення м'язів очей.

Очі особливо вразливі до хвороби очей Грейвса, оскільки аутоімунна атака часто націлена на очні м'язи та сполучну тканину в очниці. Це, ймовірно, відбувається тому, що ці тканини містять білки, які здаються схожими на імунну систему, як і в щитоподібній залозі. Очні симптоми можуть варіюватися від легкого до важкого; але тільки у 10-20% хворих спостерігається небезпечна для зору хвороба.

Незважаючи на те, що хвороба Грейвса і Грейвз очей виникають внаслідок збоїв в роботі імунної системи, одне захворювання безпосередньо не викликає іншого. Тому лікування щитоподібної залози, не покращує стану очей. Ці два захворювання варто лікувати за двома окремими курсами та не обов'язково одночасно.

Грейвз очей: ознаки та симптоми хвороби

  • почервоніння та біль;
  • набряклість навколо очей;
  • сухість очей;
  • обмеження нормальних рухів очей, що призводить до помутніння зору.

У міру формування симптомів, багато пацієнтів бояться, що втратять зір. На щастя, пацієнти майже ніколи не сліпили від хвороби очей Грейвса. Проте лікувати проблему варто, тому обов’язково зверніться до спеціаліста.

Також читайте на порталі: Хвороби судин можуть стати причиною втрати зору