Чим астигматизм відрізняється від короткозорості?

21 января 2019 345

Короткозорість та астигматизм – поширені дефекти зору, які змушують людей звертатися до оптометриста за рецептом на окуляри. Чим відрізняються ці порушення рефракції?

Короткозорість - це аномалія зорового апарату, при якій око може фокусувати промені світла перед сітківкою в області склоподібного тіла. Людина бачить предмет розмито, нечітко, втрачається яскравість фарб. Все це викликає значні незручності в повсякденному житті.

Астигматизм – це порушення заломлення променів в рогівці або кришталику, яке призводить до того, що промені світла не фокусуються в одній точці. Людина так само може погано та розмито бачити далекі предмети, які розташовані на далекій відстані. Рідше людина може поскаржитися на двоїння предметів в очах.

Головна відмінність цих порушень рефракцій в механізмі їх формування.

Механізми розвиток короткозорості

  • Акомодаційні порушення: при тривалій роботі з дрібними предметами на близькій відстані дуже важко перелаштуватися на предмети, які розташовані вдалині, вони якийсь час виглядають розмитими. Це пов'язано з тим, що кришталик розтягується, а циліарні м'язи напружуються. Необхідний час на розслаблення.
  • Віддалення фокусу через збільшення відстані до сітківки: найчастіше такі зміни відбуваються у людей зі слабкою сполучною тканиною. Основна речовина очей, яка тримає їх форму - це склоподібне тіло. Воно складається їх речовини, яка здатна змінювати форму. При слабких сполученнях тканин, повернення в нормальне положення не відбувається.

Механізм розвитку астигматизму

При астигматизмі відбувається вроджена чи набута деформація рогівки або кришталика. Світлові промені, відображаючись на сітківці під різним кутом, створюють ілюзію розмитості, двоїння. Зображення може розсіюватися навіть в різних площинах: перед сітківкою, на сітківці і за нею.

Часто вроджений астигматизм у дітей призводить до паралельного формування короткозорості та далекозорості. Тоді порушення розвиваються разом та кожне впливає на зниження гостроти зору.

Також читайте на порталі: Астигматизм: який спосіб корекції найефективніший?