Ви знали, чому чоловіки бачать апельсин більш помаранчевим ніж жінки. І хто краще розрізняє різні відтінки рожевого?
Коли справа в гормонах
Популярна думка, що велика кількість кольорів, які без проблем розрізняють жінки, представникам сильної половини не під силу. Науково доказано, що чоловіки бачать кольори по-іншому в порівнянні з жінками, і відтінки розрізняють не так добре, як представниці прекрасної половини.
Чоловіки бачать все в більш “теплих” відтінках: апельсин в їхніх очах більш червоний, а трава - жовтіша. Наукові кажуть, що справа не в різній будові ока, відповідальний за це - чоловічий статевий гормон тестостерон. Він має вплив на розвиток нейронів візуальної кори головного мозку.
Науковці з’ясували, що більшість чоловіків та жінок люблять синій та зелений кольори, найменш симпатичними є помаранчеві та коричневі відтінки.
Що говорить генетика?
Американські дослідники встановили, що ген, який відповідає за сприйняття червоного кольору розміщений на Х-хромосомі, тому в жінок цей ген подвійний, а в чоловіків – один.
Окрім цього, в чоловіків частіше виявляють дальтонізм. Пов’язано це також з тим, що на єдиному Х-хромосомові розташовано немало генів, які відповідають за розпізнавання кольорів. І якщо відбудеться мутація одного із генів – наслідки проявлятимуться в проблемі розпізнавати кольори. Дальтонізм успадковується по жіночій лінії, але самі представниці прекрасної статі страждають ним не часто.
Автор: Ірина Околович