Чим відрізняється жіночий зір від чоловічого?

16 апреля 2018 203

Ви знали, чому чоловіки бачать апельсин більш помаранчевим ніж жінки. І хто краще розрізняє різні відтінки рожевого?

Коли справа в гормонах

Популярна думка, що велика кількість кольорів, які без проблем розрізняють жінки, представникам сильної половини не під силу. Науково доказано, що чоловіки бачать кольори по-іншому в порівнянні з жінками, і відтінки розрізняють не так добре, як представниці прекрасної половини.

Чоловіки бачать все в більш “теплих” відтінках: апельсин в їхніх очах більш червоний, а трава - жовтіша. Наукові кажуть, що справа не в різній будові ока, відповідальний за це - чоловічий статевий гормон тестостерон. Він має вплив на розвиток нейронів візуальної кори головного мозку.

Науковці з’ясували, що більшість чоловіків та жінок люблять синій та зелений кольори, найменш симпатичними є помаранчеві та коричневі відтінки.  

Що говорить генетика?

Американські дослідники встановили, що ген, який відповідає за сприйняття червоного кольору розміщений на Х-хромосомі, тому в жінок цей ген подвійний, а в чоловіків – один.

Окрім цього, в чоловіків частіше виявляють дальтонізм. Пов’язано це також з тим, що на єдиному Х-хромосомові розташовано немало генів, які відповідають за розпізнавання кольорів. І якщо відбудеться мутація одного із генів – наслідки проявлятимуться в проблемі розпізнавати кольори. Дальтонізм успадковується по жіночій лінії, але самі представниці прекрасної статі страждають ним не часто.

Автор: Ірина Околович