Чому часник небезпечний для очей?

21 марта 2019 655

Передозування часнику може викликати не тільки характерний та різкий запах. Разом з рядом численними потенційних переваг для здоров'я, занадто багато часнику перешкоджає згортанню крові. Активне вживання цього продукту викликає або посилює кровотечу в очах, у деяких випадках навіть може призвести до втрати зору.

  • Ефекти часнику

Часник може перешкодити здатності тромбоцитів, які збираються у місці пошкодження у кровоносних судинах, злипатися. Часник не розріджує кров, а діє як антикоагулянт, який запобігає згортанню крові. Це може мати небезпечні наслідки: спонтанна надмірна кровотеча, або кровотеча після травми.

  • Гіфема

Це кровотеча в передній камері ока, яка охоплює простір між райдужною оболонкою – кольоровою частиною ока та рогівкою, яка покриває передню частину ока. Гіфема може розвинутися після травми ока, наприклад після удару. Рак очей або очні інфекції також можуть викликати гіфему. Вживання великих доз антикоагулянтів, таких як часник, часто провокує цю проблему.

  • Сітківка

Два порушення - діабетична ретинопатія та дегенерація жовтої плями, зазвичай, викликають кровотечу в оці через утворення аномальних кровоносних судин та протікання кровоносних судин у сітківку. Кровотеча також може виникнути в склоподібному тілі та блокувати потрапляння світла в очі, викликаючи тимчасову, але оборотну втрату зору.

Тому людям з вищевказаними проблемами варто уточнити в офтальмолога про безпечність вживання часнику.

Також читайте на порталі: Ріпчаста цибуля небезпечна для очей?

Автор:Ірина Околович