Чому лінза може випасти з ока?

08 ноября 2018 132

Люди, які змінили окуляри на контактні лінзи,  в перші місяці користування м’якою оптикою, мають багато запитань відносно експлуатації. Багатьох хвилюють питання - чи може лінза випасти з ока, як запобігти цій ситуації та що робити, якщо таке трапиться?

Офтальмологи кажуть, що найпоширеніше питання носіїв контактних лінз: що робити, якщо випала лінза? Таке трапляється не часто, однак користувачі повинні розуміти, як бути в подібній ситуації.

Чому випадає лінза?

  • Базова кривизна

Правильно підібрані засоби корекції зору під час носіння не повинні випадати. Основна причина їхнього нестійкого положення може ховатися в тому, що контактна оптика, не збігається з індивідуальними параметрами носія. Найчастіше таке буває, якщо м’яка оптика куплена без рецепту офтальмолога, та залишений без уваги такий важливий параметр, як базова кривизна, що позначається в рецепті ВС.

  • Діаметр

Крім того, необхідно враховувати й інший критерій - діаметр, адже в деяких випадках навіть стандартний варіант, розміри якого дорівнюють 14,2 мм, може виявитися трохи завеликим та викликати незручності під час одягання засобу корекції.

  • Сильний удар

Не завжди від удару може випасти лінза. Відомо безліч випадків, коли навіть після авіакатастроф оптичні вироби залишалися на очах.

  • Недостатній рівень зволоженості

Також причиною випадання може стати недостатній рівень зволоженості, при якому рогова оболонка ока пересихає, що і може привести до нестійкого положення.

  • Вплив вологи

Привести до випадання може й вплив вологи. Саме тому лікарі-офтальмологи настійно рекомендують своїм пацієнтам знімати засоби корекції, перш ніж іти в душ.

  • Виробничий брак

На жаль, від нього сьогодні не застрахований ніхто. Якщо жодне з перерахованих вище пояснень не підходить, то, можливо, ви придбали неякісний товар.

Випала лінза з ока: що робити?

Якщо лінза таки випала, то намагайтеся не торкатися до неї руками, бо в цьому положенні вона стає більш крихкою, її можна легко пошкодити. Піднімати засіб корекції краще за допомогою паперового листа, а потім помістити в розчин, який допоможе повернути лінзу в первісну форму. Якщо, одягнувши лінзу, ви відчуєте дискомфорт, то таку оптику варто утилізувати, бо вона пошкоджена.

Також читайте на порталі Opticlub.org: Почему нельзя перенашивать контактные линзы

Автор: Ірина Околович

Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
08 ноября 2018

От удара... Чето сразу перед глазами картинка как человеку дают подзатыльник, а у него линзы выпадают)))

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
09 ноября 2018

Потрібно консультуватись з лікарем в таких випадках. Як зазначено вище, причин може бути багато

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
18 ноября 2018

в мене колись випала, бо потерла око

Ответить