Чому небезпечний астигматизм?

29 июня 2018 1138

Найчастіше астигматизм - це вроджена особливість, яка може передаватися спадково. Але іноді форма рогівки змінюється внаслідок травм або опіків очей. Кератоконус також може стати причиною виникнення астигматизму.

Якщо вчасно не скорегувати астигматизм, як наслідок, можуть з’явитися небезпечні ускладнення, такі як: косоокість та амбліопія (синдром «лінивого ока»), які не піддаються корекції окулярами або контактними лінзами.
Астигматизм серйозно ускладнює життя, адже у випадку  високого ступеня проблеми, спотворюється зір. Виникає складність орієнтації в просторі. До речі, на підставі наказу Міністерства охорони здоров'я України забороняється видавати права водіям з високим ступенем астигматизму, що професійно займаються перевезенням людей.

Нескоригований астигматизм в дитячому віці - поширене явище. В першу чергу це пов’язано з тим, що діти не скаржаться на незначне зниження зору, точу часто захворювання діагностують вже на пізній стадії.

Сигнали, які свідчать про можливе захворювання?

Запідозрити наявність астигматизму у дитини можна, якщо є такі скарги: головна боль, запаморочення, відмова від читання та писання без особливих причин, складність розглядати картинки. Намагаючись розгледіти щось, дитина з астигматизмом може щуритися та нахиляти голову. Завдання батьків - не пропустити тривожні сигнали, а при їх виявленні - негайно звернутися до лікаря-офтальмолога.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Евгений Силиненко
Евгений Силиненко
Пользователь
29 июня 2018

Все болезни не безопасны!

Ответить
Пользователь Уля Филатова
Уля Филатова
Пользователь
29 июня 2018

"відмова від читання та писання без особливих причин" Серьёзно? Дети это не любят, это не значит , что сразу какие-то отклонения , не всем же ботанами быть

Ответить
Пользователь Ирина Федорчук
Ирина Федорчук
Пользователь
ответил(а) на ответ Уля Филатова
Уля Филатова
Пользователь
29 июня 2018

так то да, но многие дети любят заниматься, особенно в виде игры и тд, просто нужно уметь заинтересовать ребёнка. Почему сразу "ботан"?

Ответить
Пользователь Татьяна Обухович
Татьяна Обухович
Пользователь
29 июня 2018

с детками нужно быть особенно осторожными !

Ответить
Пользователь Игорь Романченко
Игорь Романченко
Пользователь
29 июня 2018

начитаешься тут о всяких болезнях , аж плохо становится

Ответить
Пользователь Инна Максимова
Инна Максимова
Пользователь
29 июня 2018

оказывается, опасностей для ребенка действительно много

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
02 июля 2018

Треба бути уважними до дітей

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
02 июля 2018

Неприятная штука, серьезно.

Ответить