Чому опухають повіки: 3 поширені причини

16 августа 2019 591

Опухлі повіки – неприємний симптом, який приносить чимало незручностей. Що може ховатися за припухлістю повік очей, яка не проходить?

Частіше, причини припухлості повік не є серйозними, проте вимагають професійної консультації.

  • Три часті причини опухлих повік

Алергія

Найбільш частою причиною набряку повік є очна алергія, яка проявляється припухлістю повік та значним дискомфортом. Очна алергія розвивається тоді, коли імунна система надмірно реагує на певний алерген. При впливі алергену клітини в очах вивільняють гістамін та інші хімічні речовини, щоб захистити очі, змушуючи кровоносні судини усередині очей опухати. Допоможуть полегшити симптоми препарати, які рекомендують спеціалісти. 

Ячмінь

Ячмінь викликають запалення та бактеріальна інфекція. В результаті повіки опухають та сверблять. Рекомендовано застосовувати мокрі теплі компреси, якщо є гній. Такі дії зазвичай змушують око відчувати себе більш комфортно, а також допомагають відкрити будь-які заблоковані пори.

Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт – це запалення кон'юнктиви, яке являє собою прозору слизову оболонку й вистилає внутрішню сторону повік та покриває білу частину ока. Кон'юнктивіт зазвичай виликають: алергія, бактерії або віруси. В результаті цього стану повіки можуть опухнути, а очі червоніють та сверблять.

Також читайте на порталі: Як позбутися від маленьких білих прищів під очима? 

Ірина Околович