Чому прогулянки на свіжому повітрі такі корисні для зору?

12 ноября 2019 331
прогулянки на свіжому повітрі

Чи може час на свіжому повітрі зменшити короткозорість? За результатами численних досліджень, проведення більшої кількості часу поза домом з раннього віку може вберегти від розвитку міопії, а швидка ходьба корисна для профілактики глаукоми.

Турбота про очі так само важлива, як і підтримка загального здоров’я. Звісно, генетичні фактори є однією з основних причин короткозорості. Проте, подбати про зір допоможуть як дієтичні звички, так і щоденні прогулянки на свіжому повітрі.

Науково доведено, що короткозорість частіше зустрічається серед освічених людей і рідше серед тих, хто проводить час на свіжому повітрі.

Вважається, що більш яскраве світло зовні стимулює вивільнення дофаміну з сітківки, а дофамін уповільнює зростання очного яблука, запобігаючи розвитку короткозорості.

  • Зв'язок між ходьбою та зором

Дослідження показують, що вправи з низькою та високою інтенсивністю підвищують активність зорової кори, яка сприймає зображення.

Корисні для здоров’я очей як прогулянки, так і швидка ходьба. Доведено, що легке фізичне навантаження може знизити ризик глаукоми. Легкі вправи допомагають збільшити кровотік в оці. Це призводить до поліпшення балансу внутрішньоочного тиску.

Якщо ви не любите ходити, робіть це для ваших очей. Відправившись на прогулянку, ви не тільки поліпшите свій зір, але і захистите очі від майбутніх хвороб, які можуть повністю позбавити вас зору.

Також читайте на порталі: Як серцево-судинні захворювання впливають на очі?

Ірина Околович