Чому після 40 років погіршується зір?

30 января 2019 1591

Навіть якщо ви ніколи не мали проблем із зором, з віком у більшості людей діагностують пресбіопію. Очікується, що до 2020 року в усьому світі до 2,1 мільярда людей житимуть з цією проблемою.

Наслідки пресбіопії стають помітними після 40 років. Саме тоді виникають труднощі прочитати дрібний шрифт. Важко уникнути пресбіопії. Навіть люди з короткозорістю з роками помічають, що предмети поблизу втрачають чіткі контури, коли вони одягають оптику для корекції міопії.

  • Симптоми пресбіопії

Люди з цією проблемою читають книги, журнали подалі від очей. Витягнута рука дозволяє бачити літери чіткіше. Також пресбіопія може супроводжуватися головним болем, зоровою втомою.

  • Що викликає погіршення зору після 40?

Пресбіопія викликана процесами старіння. Ока з віком твердне, в результаті чого ближній зір стає розмитим. Ця проблема відрізняється від астигматизму, короткозорості та далекозорості, які пов'язані з формою очного яблука та викликані генетичними факторами та факторами навколишнього середовища. Вважається, що пресбіопія виникає через потовщення та втрату гнучкості кришталика.

Ці вікові зміни відбуваються всередині білків в природній лінзі, роблячи кришталик менш еластичним. Вікові зміни також відбуваються в м'язових волокнах, що оточують кришталик.

  • Корекція

Прогресивні окуляри - найпопулярніше рішення для пресбіопії. Такі лінзи дозволяють чітко бачити на всіх відстанях, незалежно від того, які помилки рефракції можуть бути на додаток до пресбіопії.

Також для корекції пресбіопії можна вибрати мультифокальні контактні лінзи.

Для того, щоб контролювати зір та обрати правильний спосіб для корекції варто щороку відвідувати офтальмолога. 

Також читайте на порталі: Що змінюється в очах з віком?

Автор: Ірина Околович