Чому собаки породи сибірський хаскі мають блакитні очі?

11 октября 2018 325

Американським біологам вдалося це з’ясувати, провівши масштабне дослідження, повідомляється в дослідженні, опублікованому в журналі PLoS Genetics.

В рамках американського стартапу Embark Veterinary, вчені за рік зібрали найбільший набір генетичних кодів собак та провели велике дослідження. Біологи вивчили понад три тисячі геномів собак, серед яких були різні породи, зокрема австралійські вівчарки та сибірські хаскі.

Сибірський хаскі

Генетики прийшли до висновку, що причина блакитного кольору очей в сибірських хаскі – невеликі мутації в генах. Собаки з такими органами зору мають дві спільні мутації з генами PMEL17 і ALX4. Аномалії останнього гена зустрічаються практично у всіх хаскі, а в інших порід відсутні.

Вчені вважають, що пошкодження в так званій сміттєвій ДНК біля ALX4, змушують клітини райдужної оболонки ока собаки виробляти більше пігментних світлих молекул.

Австрійська вівчарка 

На цих дослідженнях біологи не збираються зупинятися. В планах науковців детально дослідити цю породу собак. Вони припускають, що і в австралійських вівчарок блакитні очі через певні генетичні особливості.

Автор: Ірина Околович

за матеріалами: moi-portal.ru

Пользователь Вадим Онуфрий
Вадим Онуфрий
Пользователь
12 октября 2018

Красивые глаза

Ответить
Пользователь Katerina Stepchenko
Katerina Stepchenko
Пользователь
12 октября 2018

Какие милые собачки)))

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
16 октября 2018

такі гарнюні

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
16 октября 2018

обожаю эту породу

Ответить