Чому темніє шкіра навколо очей?

12 июня 2019 917

Темні повіки з'являються через різні причини: від змін ваших кровоносних судин і шкіри повік, до гіперпігментації. Темні повіки також можуть розвиватися після травм очей та вроджених захворювань. Які ж причини розвитку темних повік?

Розширення кровоносних судин на повіках може зробити шкіру навколо очей темнішою. Пошкодження очей можуть викликати синці, через які повіки виглядатимуть темнішими в порівнянні з рештою шкіри. Проте, це не єдині можливі причини темних повік.

Шкіра містить речовину під назвою меланін, який забезпечує природний колір. Іноді ваша шкіра може бути темнішою в деяких місцях. Це називається гіперпігментація.

Гіперпігментація може бути викликана:

  • Сонцем

Коли ваша шкіра пошкоджена від впливу сонця, вона виробляє більше меланіну. Це може зробити уражені ділянки вашої шкіри темнішими та привести до появи веснянок і пігментних плям.

  • Вагітністю

Гормони, пов'язані з вагітністю, можуть збільшити вироблення меланіну у вашій шкірі, що призводить до появи темних плям, які називаються мелазма.

  • Витончення шкіри

З віком шкіра стає тоншою з природною втратою колагену та жиру. У свою чергу ваша шкіра може виглядати темнішою.

  • Запальні захворювання

Вони можуть включати дерматит, алергію, хронічний синусит та ревматоїдний артрит. Запальні захворювання можуть викликати набряк та потемніння шкіри в певних місцях.

  • Ліки

Оральні контрацептиви (протизаплідні таблетки) є поширеними винуватцями. Плями від темної шкіри можуть виникати в результаті гормональних коливань. Крім того, деякі ліки проти глаукоми можуть викликати потемніння шкіри на повіках. Симптоми зазвичай зникають через три-шість місяців після припинення лікування. Інші причини темних повік можуть бути вродженими.

Фактори ризику

Люди зі світлою шкірою найбільш схильні до гіперпігментації та темних повік. Підвищений ризик розвитку появи темних повік мають люди, які:  

  • не носять сонцезахисні окуляри;
  • не користуються сонцезахисним кремом навколо очей, коли на вулиці;
  • відчувають гормональні зміни під час вагітності або менопаузи;
  • народжуються з вродженим захворюванням повік.

Бережіть шкіру повік та навколо очей, адже ця зона обличчя найперше вказує про ознаки старіння.

Також читайте на порталі: Опущення верхньої повіки – головні причини