Чому від контактних лінз болять очі?

21 декабря 2018 269

Контактні лінзи є комфортним способом корекції зору. Вони непомітні на очах, їх легко одягати та знімати. М’яка оптика дозволяє займатися різними видами спорту. Однак, часто носії скаржаться на відчуття болю та піску в очах, після зняття оптики.

Дискомфорт може бути різним за своєю природою. Важливо вчасно звернутися за допомогою до спеціаліста, аби виявити причину неприємної симптоматики. Ігнорування професійного огляду може мати неприємні наслідки: відмова від МКЛ.

Основні причини, через які можуть боліти очі

  • Гіпоксія рогівки

Рогівка має дихати. Контактні лінзи ускладнюють процес потрапляння кисню до рогівки. Тому очі червоніють, виникає неприємне відчуття піску в очах, хвилює біль. Переношування лінз довше терміну рекомендованого виробником, сон в м’якій оптиці, яка для цього не призначена, нехтування правилами догляду за МКЛ - це вектор в сторону гіпоксії рогівки. Згодом, якщо не усунути причину, можуть проявитися алергічні реакції, подразнення. Тому так важливо не ігнорувати правила експлуатації МКЛ.

  • Синдром сухого ока

Якщо носити лінзи довше потрібного терміну, між рогівкою та лінзою виникатиме брак необхідного зволоження. Часто проблема активізується після тривалого перебування в приміщенні з сухим повітрям або після роботи за комп'ютером без відпочинку для очей.

  • Алергія

Носії МКЛ можуть скаржитися на алергічні прояви через індивідуальну несумісність з оптикою або розчином для догляду за лінзами. Сезонна алергія також провокує біль в очах.

  • Механічні пошкодження

Подряпина на лінзі викликає різь в очах та біль.

  • Стороннє тіло

Пил, вії, частинки косметики, які потрапили на лінзу, можуть різко викликати больові відчуття. 

Також читайте на порталі Opticlub.org: Контактные линзы: распространенные ошибки новичков


Автор: Ірина Околович