Чому виникає короткозорість?

09 января 2019 27271

Короткозорість, або міопія, як її називають з медичної точки зору, - це стан зору, при якому люди можуть чітко бачити об'єкти на близькій відстані, але об'єкти, що знаходяться далі, здаються розмитими.

Короткозорість виникає, якщо очне яблуко занадто довге або рогівка занадто вигнута. В результаті світло, що потрапляє в око, не фокусується правильно, а віддалені об'єкти виглядають розмитими.

Точна причина короткозорості невідома, є серйозні докази того, що багато людей схильні до розвитку короткозорості. Якщо один або обоє батьків короткозорі, існує підвищена ймовірність того, що їхні діти будуть страждати від цього виду порушення рефракції.

Хоча тенденція до розвитку короткозорості може бути успадкована, на її фактичний розвиток може вплинути те, як людина ставиться до очей. Люди, які багато часу читають, працюють за комп'ютером або займаються іншою інтенсивною візуальною роботою, з більшою ймовірністю можуть страждати короткозорістю.

Як правило, короткозорість виникає у дітей шкільного віку. Оскільки око продовжує рости в дитинстві, проблема зазвичай прогресує приблизно до 20 років. Однак, у дорослих може розвинутися короткозорість через стрес або проблеми зі здоров'я, такі як діабет. Міопія може також виникнути через фактори навколишнього середовища.

Люди, які сильно напружують очі можуть відчувати неправдиву короткозорість. Їх розмитий дистанційний зір викликаний надмірним використанням механізму фокусування очей. Після тривалої роботи з предметами на близькій відстані, очі не можуть переорієнтуватися, щоб чітко бачити на далекій відстані. Проте дистанційний зір зазвичай повертається після відпочинку очей. Проте, часта візуальна напруга може привести до погіршення зору.

Симптоми короткозорості також можуть бути ознакою зміни рівня цукру в крові у людей з діабетом або ранньою ознакою розвитку катаракти.

Оптометрист може визначити причину проблем із зором за допомогою комплексного обстеження очей.

Також читайте на порталі: Новые причины миопии: обнаружена клетка сетчатки, отвечающая за близорукость

Автор:Ірина Околович

Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
10 января 2019

К сожалению проблема очень распространена

Ответить