Чому взимку варто носити сонцезахисні окуляри?

19 ноября 2019 316
Чому взимку варто носити сонцезахисні окуляри?

Взимку, так само як і влітку, варто носити сонцезахисні окуляри. Зимовий час приносить подвійну небезпеку для очей. Адже, очам шкодить не лише сонце, але й сніг, який віддзеркалює другу дозу ультрафіолету.

Зима – небезпечна пора року для очей. Дуже важливо захищати очі від впливу шкідливого УФ-випромінювання.

Чому варто носити сонцезахисні окуляри взимку?

  • Зменшують відблиски

Вода, сніг та лід створюють відблиски, особливо під час катання на лижах чи снігоходах, під час водіння автомобіля. Якісні сонцезахисні окуляри зменшують ці відблиски та забезпечують комфортний зір. 

  • Захищають від шкідливих УФ-променів

Ультрафіолетові промені пошкоджують рогівку ока, що з віком може стати причиною виникнення катаракти та вікової дегенерації жовтої плями. Прискорює розвиток цих захворювань - час перебування на сонці без окулярів. Коли сонце падає на сніг, проблема ускладнюється.

Якісні сонцезахисні окуляри блокують UVA, UVB і UVC промені на 100%. Також оптика захищає шкіру навколо очей від передчасних ознак старіння.

Захищають очі від вітру та пилу

Сонцезахисні окуляри є ефективним бар’єром від вітру та інших природних частинок, які можуть потрапити в очі. Тим, хто носить контактні лінзи, сонцезахисні окуляри допомагатимуть захистити м’яку оптику від пересихання.

Зменшують головний біль та напругу очей

Сонцезахисні окуляри відштовхують УФ-промені та мінімізують кількість світла, що потрапляє в очі. Нам відомо, що зіниці розширяються при слабкому освітлені та стискаються при яскравому світлі, щоб пропустити необхідну кількість світла до сітківки ока. У дуже яскравих умовах зіниця не може звузитися настільки, щоб знизити освітленість до комфортного рівня. Може виникнути втома очей, головний біль. Щоб неприємні симптоми не турбували, необхідно носити сонцезахисні окуляри.

Якщо вам відомі інші цікаві твердження про те, чому необхідно носити сонцезахисні окуляри або хотіли б поділитися професійною інформацію, яка стосується інших питань здоров’я очей, пишіть (pr@opticlub.org), або дзвоніть (+38 (044) 229-35-70). Портал Opticlub.org. пропонує співпрацю офтальмологам.

Ірина Околович

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
20 ноября 2019

а я ніколи не ношу окуляри взимку і все ок... як напишуть

Ответить
Пользователь Екатерина Новицкая
Екатерина Новицкая
Пользователь
ответил(а) на ответ Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
20 ноября 2019

На жаль багато хто не носить. Тому, в нашій країні, великий відсоток людей з катарактою. Адже в зимку, хоч и пасмурна погода, сонячного ультрофіолету менше не стає

Ответить