Чому зранку болять очі?

06 февраля 2019 756

Хворобливі та болючі очі зранку зазвичай є ознаками сухості сенсорного органу. Неприємний симптом виникає тоді, коли око не виробляє достатньо сліз - або вони випаровуються надто швидко.

Синдром сухого ока викликає чимало симптомів, включаючи запалення, печіння або сльозотечу, а також помутніння зору або відчуття, що щось є в оці. Існує безліч причин, які провокують цей стан, в тому числі: проживання в жаркому або вітряному місці, гормональні зміни, заблоковані сльозоточиві залози, вік, деякі захворювання та побічний ефект від ліків.

Ця проблема вимагає діагностики в очного лікаря. Іноді може знадобитися лікування основної причини, якщо проблему провокує захворювання.  

Для тих, хто живе в жаркому та вітряному кліматі, рекомендується захищати очі, а також уникати тривалого періоду роботи перед екранами комп'ютерів. У гіршому випадку існують хірургічні варіанти, які можуть полегшити сухість очей, в тому числі вставка пробок в слізні протоки.

Цікаво

Дослідники з медичної школи Токійського університету запропонували лікувати синдром сухого ока за допомогою кави. Відомо, що кофеїн стимулює виділення слини та шлункового соку, він також стимулює і слізні залози.

Також читайте на порталі: Синдром сухого глаза: как не пропустить осложнение

Автор:Ірина Околович