Далекозорість: 4 кращі методи лікування

04 мая 2018 910

Око людини має складну оптичну будову: промені світла, проходячи крізь рогівку, кришталик та склоподібне тіло, в ідеалі повинні фокусуватися в певній точці сітківки і створювати чітке зображення. При далекозорості (гіперметропії) оптичний фокус зміщений з сітківки на площину за нею, через що гострота зору поблизу падає. Мета корекції зору при даній аномалії рефракції - переналаштувати зорову систему очей таким чином, щоб оптичний фокус знаходився там, де необхідно.

Лікування гіперметропії

Кращий метод лікування порекомендує лікар - на підставі результатів комплексного обстеження зорової системи пацієнта за допомогою сучасного діагностичного обладнання.

  1. Лазерна корекція зору. Найпопулярніший спосіб відновлення зорових функцій при короткозорості, далекозорості та астигматизмі.  Показання для застосування: далекозорість до + 5,0 D; оптимальний вік для проведення корекції - від 18 до 45 років;
  2. Імплантація внутрішньоочних лінз. Вибір для пацієнтів з високими ступенями далекозорості до +20 D. Застосовується у випадках, коли збережена здатність очей фокусуватися на предметах розташованих близько та віддалено (природна акомодація ока). Рекомендується пацієнтам від 18 до 45 років.
  3. Рефракційна заміна кришталика (ленсектомія). Найбільш доцільний спосіб відновлення повноцінного зору у випадках, коли далекозорість високих ступенів до +20 D поєднується з втратою природної здатності кришталика ока до акомодації (в силу вікових змін або інших причин). Рекомендується пацієнтам старше 45 років. Але можливі й інші вікові показники.
  4. Лікування далекозорості у дітей апаратними методами. Комплекс терапевтичних процедур, що надають ефективний лікувальний і профілактичний вплив на розвиток зорової системи дитини. Важливо розуміти: далекозорість невеликих ступенів для дітей молодшого віку - норма. З ростом організму, до 3-4 років, така далекозорість зникає. Якщо цього не відбувається - щоб уникнути розвитку небезпечних ускладнень, необхідно починати відповідне професійне лікування.

Автор: Ірина Околович

за матеріалами: excimerclinic.ru