До чого призводить глаукома, якщо її не лікувати?

14 сентября 2018 366

Симптоматика будь-якого захворювання закликає організм до активних дій. Ігнорування перших ознак хвороби, часто призводить до ускладнень, або навіть до незворотних наслідків. Глаукома входить в список тих захворювань органів зору, які без вчасного лікування можуть призвести до сліпоти.

Випинання рогівки вперед та її помутніння, яке виглядає як зелена вода є основною клінічною ознакою хвороби. Це відбувається через підвищення внутрішньоочного тиску шляхом накопичення великої кількості рідкої вологи або внутрішньоочної рідини.

Перші ознаки захворювання: райдужне коло при погляді на джерело світла, затуманення зору. Поступово у людини звужується поле зору, і вона починає бачити як через трубу.

Фактори, які призводять до розвитку патології

Існує безліч факторів, які можуть привести до формування захворювання. До основних відносять:

  • Вік. Захворювання проявляється в будь-якому віці, може бути вродженим та набутим. Проте, частіше формується в осіб у віці 45-50 років в результаті природного старіння очей. Ювенільний тип глаукоми частіше діагностують у хлопчиків. А ось в зрілому віці захворювання переслідує більше жінок після менопаузи;
  • Раса. За статистичними даними найчастіше захворюванням страждає темношкіре населення планети й азіати;
  • Спадкова схильність, тонка рогівкова оболонка ока, гормональні порушення, наслідки травм, великі запальні процеси, ускладнення таких захворювань як катаракта, пухлина ока – всі ці причини також можуть провокувати глаукому.

Які можуть бути ускладнення?

Підвищення тиску всередині ока може викликати гострий приступ глаукоми - це найнебезпечніше ускладнення, яке при неправильному наданні першої допомоги може призвести до повної втрати зору. Больові відчуття, причиною яких є здавлення циліарних нервів, іноді вимагають приймання серйозних препаратів знеболюючої дії, навіть наркотичного ряду.

Захворювання важко піддається терапії на пізніх стадіях, оскільки відбуваються незворотні зміни: дистрофія та витончення рогівки. Вона мутніє, перестає пропускати промені світла. Відбувається дегенерація кришталика та склоподібного тіла через постійний тиск на них. Відмирають клітини сітківки, а потім й зорового нерва. Так розвивається сліпота.

Не чекаєте, поки глаукома забере у вас здатність бачити. Зверніться за допомогою вчасно.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Вадим Онуфрий
Вадим Онуфрий
Пользователь
16 сентября 2018

Ужас

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
16 сентября 2018

как страшно

Ответить
Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
16 сентября 2018

Стаття негативу(

Ответить
Пользователь Янина Лавренюк
Янина Лавренюк
Пользователь
16 сентября 2018

Жах

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
30 сентября 2018

Ужас

Ответить