До яких проблем з очима може призвести сухе повітря у квартирі?

25 октября 2019 79

Підтримка вологості на рівні 40-60% допоможе запобігти випаровування слізної плівки та проблемам, пов'язаним із синдромом сухого ока.

Низька вологість впливає на очі більше, ніж ви навіть можете собі уявити. Коли ми перебуваємо в приміщенні з низьким рівнем вологості, наші очі стають сухими. Слізна плівка складається з трьох шарів, які утворюють захисний бар'єр, що покриває поверхню рогівки. Він служить захистом від мікробної інфекції, постачає рогівку необхідним киснем та поживними речовинами, видаляє частинки відходів та забезпечує вологе середовище, необхідне для чіткого зору та здорових очей.

Коли слізній плівці не хватає вологи, це може викликати хворобливість або печіння в очах, затуманення зору та підвищену вразливість до очних інфекцій. Власники контактних лінз особливо схильні до ризику сухості очей, оскільки контактні лінзи збільшують швидкість випаровування слізної плівки.

Для офісного персоналу, що працює з дисплеями, які створюють додаткове навантаження на очі, суха атмосфера з відносною вологістю менше ніж 40% може викликати надмірний дискомфорт та подразнення.  Симптоми можуть вплинути на продуктивність, а також на здоров'я очей.

Тому, якщо у вас вдома, або в офісі немає приладу для вимірювання вологи – обов’язково подбайте про його наявність. Якщо виявиться, що ви постійно перебуваєте в приміщенні з сухим повітрям, варто придбати зволожувач.

Також читайте на порталі: Синдром сухого ока: небезпечне ускладнення

Ірина Околович