Два поширених міфи про окуляри

24 мая 2019 115

Окуляри можуть не лише допомогти чітко бачити, але й погіршити зір. Що варто знати кожному, кому рекомендовано носити оптику з твердими лінзами.

  • Носіння окулярів послаблює зір

Деякі люди вважають, що примус очей до фокусування без сторонньої допомоги зміцнить м'язи навколо очного яблука та запобіжить швидкому розвитку рефракційних помилок. Це неправда. Це може привести до втоми очей, а також до погіршення рефракційних порушень, особливо короткозорості, у дітей

  • Носіння неправильних рецептурних окулярів погано впливає на очі

Може знадобитися кілька днів або тижнів, щоб пристосуватися до нової оптики. Якщо через кілька тижнів ви все ще погано бачите в окулярах, ваш рецепт може бути занадто слабким або занадто сильним. Це іноді трапляється і може викликати головний біль, втому очей. У дітей неправильний рецепт може збільшити швидкість розвитку рефракційної помилки, тому важливо отримати максимально точний рецепт лінзи.

Чому окуляри пов'язані з погіршенням зору

Природна лінза очей може змінювати форму, оскільки світло потрапляє на сітківку. З віком ці зв'язки слабшають, а лінза стає твердішою. Ця комбінація означає, що вашим очам важче правильно сфокусувати світло на сітківці.

Спокусливо думати, що тренування м'язів навколо ока буде довше зберігати вашу гостроту зору. Це не так. Постійні зміни форми лінзи впливають на гостроту зору. Пресбіопія, або далекозорість, пов'язана з віком, не погіршується від носіння окулярів для читання.

Також читайте на порталі: Які проблеми виникають з новими окулярами?