Глаукома: як розпізнати симптоми та зупинити розвиток?

03 декабря 2019 2290
Глаукома: як розпізнати симптоми та зупинити розвиток?

Глаукома - страшна хвороба, яка загрожує втратою зору. В Україні ця патологія за останні роки вийшла в список лідерів серед причин сліпоти. Підступність глаукоми в тому, що людина непомітно, проте необоротно втрачає зір.  Як вчасно запідозрити глаукому? 

Причини розвитку глаукоми – порушення циркуляції внутрішньоочної рідини, що призводить до підвищення внутрішньоочного тиску. Зоровий нерв починає відчувати тиск, в результаті чого відмирають нервові волокна. Атрофія зорового нерва веде до звуження центрального та бічного зору.

Симптоматика

Перші симптоми глаукоми важко розпізнати, бо захворювання розвивається повільно. Однак, варто насторожитися, якщо турбують такі прояви: затуманення зору, миготіння “мушок” перед очима, відчуття тиску в оці. Також можуть з’являтися райдужні кола навколо джерел світла. Гострий приступ глаукоми характеризується: болем в очах та голові, почервонінням очей, відчуттям нудоти та блювання, зниженням числа серцебиття. 

Що робити, якщо у вас глаукома?

Глаукому неможливо вилікувати без операцїї, проте можна затримати розвиток та вберегтися від сліпоти. 
При глаукомі:

  • протипоказані надмірні фізичні навантаження та стреси;
  • рекомендується спати не менше восьми годин на добу;
  • варто відмовитися від шкідливих звичок - куріння тютюну та розпивання спиртних напоїв;
  • дієта при глаукомі повинна містити багато молочних продуктів та рослинних компонентів;
  • шкідливо працювати в умовах слабкої освітленості та тривалий час перебувати перед екраном монітора.

Лікування

Для ефективного лікування глаукоми в більшості випадків потрібне хірургічне втручання. Не варто нехтувати цією операцією та боятися її, адже сучасний рівень медицини дозволяє використовувати новітні технології. Важливо пам'ятати: чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим більше шансів на успішний результат.

Також читайте на порталі: Покращуємо зір: як вилікувати катаракту?

Ірина Околович