Головні вітаміни, які зміцнюють очі

16 декабря 2019 2147
Які вітаміни зміцнюють очі?

Для здоров’я очей необхідні вітаміни. Про це наголошують офтальмологи. Які ж функції для підтримки здоров’я очей виконують вітаміни?

  • Вітамін А

Відіграє важливу роль для хорошого зору. Вітамін А зберігає слизову оболонку ока вологою та захищає її від бактерій, тому сприяє зниженню розвитку запалення. Також, цей вітамін допомагає очам адаптуватися в темряві. Його нестача може викликати курячу сліпоту та сухість очей.

Коли людина перебуває на сонці знебарвлюється пігмент паличок всіх фоторецепторів. Щоб людина знову бачила в темряві, перш за все він повинен відновитися. Цей пігмент відновлює вітамін А, який ми повинні засвоювати з їжі.

Рекомендована норма вітаміну А на добу - 80 мікрограмів еквівалента ретинолу. Людина засвоює вітамін А в формі активного ретинолу в основному з тваринних джерел, таких як печінка і яйця.

Організм може перетворювати в ретинол бета-каротин з їжі рослинного походження. Джерелами бета-каротину є жовті та оранжеві фрукти й овочі, а також ягоди.

  • Вітамін Е

Однією з ознак нестачі вітаміну Е є погіршення зору. Цей важливий для очей вітамін уповільнює омертвіння жовтих плям, протистоїть утворенню більма та зміцнює стінки. Вітамін Е знижує також очний тиск, який є основною причиною виникнення глаукоми. Вітаміни Е разом з вітаміном С працюють в парі, допомагаючи запобігти запаленню в макулі. Організм отримує вітамін Е з рослинних поживних речовин, наприклад, з горіхів та рослинної олії.

  • Вітамін С

Вітамін С або аскорбінова кислота - головний антиоксидант. Він міститься в багатьох ягодах, а також фруктах та овочах. Ним багаті цитрусові, броколі, бруква, паприка. Краще вживати свіжі плоди, бо вітамін С дуже чутливий до температури, світла та кисню.

Цей вітамін підтримує кровоносні судини очей, зберігає їх еластичність та перешкоджає утворенню більма.

Також читайте на порталі: Вчені розповіли, як вживання шкідливої їжі впливає на зір

Ірина Околович