Хлопець прийняв душ в лінзах і втратив зір на правому оці

10 июля 2019 2076

Мешканець британського міста Шрусбері Нік Хамфріс перед тим, як прийняти душ, забув зняти м’які контактні лінзи. В результаті, хлопець втратив зір на правому оці.

29-річний футболіст-любитель Хамфріс не знав, що небезпечно купатися в м’якій оптиці. Подібних застережень він не прочитав на упаковці. Тому регулярно приймав душ та ванну в контактних лінзах, пише Daily Mail.

Ще в січні 2018 року Хамфріс помітив подряпину на оці та звернувся до спеціалістів. Після огляду йому діагностували акантамебний кератит. Лікарі виявили на правому оці амебу Acanthamoeba. Вона живе у воді та частіше може потрапити в очі носіїв контактних лінз.  

Невдалий похід з контактними лінзами в душ коштував хлопцеві зором.  Хамфріс переніс дві операції на правому оці та довге 18-місячне лікування. Йому так і не відновили зір. Через небезпечну інфекцію виник ризик видалення очного яблука. Зараз хлопець чекає пересадки рогівки.

Медики нагадують користувачам контактних лінз, що погана гігієна м’якої оптики, використання водопровідної води для очищення або зберігання контактних лінз, купання в м’якій оптиці, перебування в мкл в басейні або джакузі збільшують ризик зараження.

Також читайте на порталі: Сон в контактних лінзах: небезпечні наслідки

Автор: Ірина Околович