Хвороби судин можуть стати причиною втрати зору

10 августа 2018 304

Оклюзія вен сітківки - патологія, при якій відбувається порушення кровообігу в центральній вені сітківки або її гілках. Це може привести до втрати зору. Поширення цього захворювання, на думку фахівців, пов'язане із загальним зростанням числа серцево-судинних хвороб.

У всьому світі на один мільйон населення щорічно діагностується близько 520 випадків захворювання. Ризик розвитку патології збільшується з віком: до 60 років хвороба зустрічається у 0,7% людей, а після 80 років - у 4,6%.

Лікування при оклюзії вен сітківки потрібно починати якнайшвидше. В іншому випадку ніякі терапевтичні заходи вже не допоможуть, і людина може повністю втратити зір. Наприклад, в Росії в результаті гострого порушення кровообігу в судинах сітківки понад 50% пацієнтів стають інвалідами по зору.

Головний симптом, при якому слід якомога швидше звернутися до лікаря - різке раптове погіршення зору на одному оці. Симптом розвивається швидко, протягом декількох годин. Також можливе затуманення зору, поява перед очима темної плями.

Основні фактори ризику розвитку ретинальної венозної оклюзії пов'язані із захворюваннями серцево-судинної системи. Це атеросклероз, гіпертонічна хвороба, тромбоз вен нижніх кінцівок, підвищена в'язкість крові. Ряд лікарських засобів також можуть провокувати проблеми з судинами сітківки - це сечогінні, препарати для поліпшення згортання крові, оральні контрацептиви.

за матеріалами: proglaza.ru

Автор: Ірина Околович

 

Пользователь Виктория Молчан
Виктория Молчан
Пользователь
11 августа 2018

Потрібно уважно ставитися до свого здоров'я

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
11 августа 2018

Якщо слідкувати за своїм здоров'ям і вчасно звертатисьдо лікаря, то можна запобігти цієї недуги

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
12 августа 2018

Ну, об этом я знал

Ответить
Пользователь Уля Филатова
Уля Филатова
Пользователь
13 августа 2018

а многие просто игнорируют...

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
14 августа 2018

я думаю, що люди не будуть ігнорувати різке погіршення зору на одному оці

Ответить