Контактні лінзи: 5 способів позбутися сухості очей

14 октября 2018 224

Як думаєте, чому більшість людей з поганим зором віддають перевагу окулярам, які були винайдені ще 8 століть назад, а не більш зручному способу корекції – контактним лінзам?! Як виробники м’якої оптики не старалися б над їхньою досконалою формою, цей засіб корекції для органів зору є чужорідним тілом.

Одним людям потрібно чимало часу, щоб звикнути до контактних лінз, інші не потребують тривалої адаптації. Однак, і в одних, і в других носіїв, через пару місяців користування цими пристосуваннями, може з’явитися подібний симптом: дискомфорт в очах під вечір або протягом дня. Цей стан офтальмологи називають - сухість очей через носіння контактних лінз. Проблему вважають основною причиною повернення до окулярів. Проте з'явилися способи, які можуть дати лінзам другий шанс:

  • Силікон-гідрогелеві лінзи

Вони пропускають до переднього відрізка ока до 5 разів більше кисню. Деякі моделі силікон-гідрогелевих лінз настільки повітропроникні, що їх можна носити безперервно протягом тривалого періоду часу. Це звільняє від процедур очищення та догляду за лінзами.

  • Відсоток води в лінзі

Обговоріть з офтальмологом оптимальний відсоток води в лінзах. Існує хибна думка, що чим більше води в лінзах, тим комфортніше в них. Для деяких людей це не так, особливо для тих, хто страждає від сухості очей. Волога в лінзі може перешкоджати нормальному сльозовиділенню, крім цього, така оптика швидше висихає через фактори навколишнього середовища. У м'яких лінзах вміст води коливається від 38 до 79%, тому треба запитати у лікаря, який відсоток потрібен саме вам.

  • Правильний догляд

Варто дотримуватися термінів заміни двотижневих, місячних та квартальних лінз. Ретельно очищати лінзи від бруду, білкових та ліпідних виділень. Щоденні лінзи призначені для одноразового використання, тому їх не потрібно носити повторно. Це може стати фактором подразнення та сухості.

  • Розчин для очищення та зберігання лінз  

Неправильно підібрані розчини можуть викликати симптоми сухості в очах. Варто прислухатися до порад оптометриста. Людям з високою чутливістю можуть допомогти розчини для зволоження очей без консервантів. Такими є засоби з вмістом гіалуронової кислоти.

  • Сухість в очах терпіти не обов'язково

В період адаптації до лінз або під час тривалого носіння рекомендовано користуватися краплями для очей.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Надія Михайлівна
Надія Михайлівна
Пользователь
14 октября 2018

Стільки нюансів ще! обов'язково потрібно консультуватися зі спеціалістами!

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
14 октября 2018

Можна пробувати міняти виробників лінз

Ответить
Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
14 октября 2018

Это все канечно индивидуально. Но пускай консультанты в оптике раскажут. Это их работа

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
ответил(а) на ответ Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
16 октября 2018

варто ще потрапити до грамотного консультанта

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
16 октября 2018

раствор с гиалуронкой всегда помогает

Ответить