Контактна лінза загубилася в оці: що робити?

08 ноября 2019 187

У більшості користувачів контактних лінз в якийсь момент виникають труднощі пов’язані зі зняттям м’якої оптики. Ця проблема особливо характерна для новачків, які не носили цей засіб для корекції зору тривалий час.

Контактні лінзи можуть застрягти в оці, наприклад, після багатогодинної безперервної роботи за екраном монітора. Лінза пересихає та губиться. Попадання м'якої контактної лінзи в очі не є серйозною загрозою для здоров'я, якщо оптика не перебуватиме в очах тривалий час.

Як знайти та зняти м’яку контактну лінзу з очей: покрокова інструкція

  • Заспокойся

Паніка або надмірне занепокоєння з приводу ситуації тільки ускладнять процес зняття лінз. Пам’ятайте, що ваша контактна лінза не може застрягти позаду вашого очного яблука. Кон'юнктива, слизова оболонка перед вашим оком та м'язи навколо очей, звані прямими м'язами, роблять це неможливим.

  • Чисті руки

Помийте руки з милом і теплою водою, щоб запобігти зараженню. Почекайте, поки руки висохнуть, або витріть їх рушником, який не залишає ворсинок. 

  • Знайдіть лінзу

У багатьох випадках контактна лінза застрягає, бо вона зісковзнула зі свого місця над рогівкою. Якщо це так, вам потрібно знайти лінзу, перш ніж ви зможете її зняти. Для цього закрийте очі та розслабте повіки. Ви повинні відчути, де лінза. Потім обережно доторкніться до повіки пальцями та пошукайте її. Покладіть палець на верхню повіку (біля брови) і потягніть вгору, щоб тримати очі відкритими. Це може допомогти вам краще побачити контактні лінзи. Якщо ви не можете відчувати або бачити лінзу, можливо, вона випала з ока.

Також читайте на порталі: Які контактні лінзи не призводять до кисневого голодування рогівки?

Ірина Околович