Косоокість принесла успіх Леонарду да Вінчі - офтальмолог

27 октября 2018 284

Ще з раннього віку проявився талант Леонардо да Вінчі, коли батько попросив сина розфарбувати великий дерев'яний щит в подарунок для сусіда. Леонардо з радістю підійшов до справи, вибравши зображення Медузи Горгони. Малюнок був виконаний настільки реалістично, що батько, побачивши його, буквально похитнувся від подиву. Звичайно, такий шедевр він не подарував. Зараз копія цього щита зберігається в одному з музеїв Франції.

Ймовірно, саме після цього випадку батько вирішив віддати сина на навчання у Флоренції до відомого художника Верроккьо. Працюючи в майстерні, вчитель доручив Леонардо написати ангела на одному з його полотен. Фігура настільки вразила вчителя, що він більше ніколи не взяв у руки пензель. Учень перевершив учителя.

Одним з найвідоміших малюнків Леонардо да Вінчі є “Вітрувіанська людина” - фігура чоловіка, у двох накладених один на одного позиціях, вписаних в коло і квадрат.

“Вітрувіанська людина”

У кресленнях генія збереглися проекти ланцюга для велосипеда, який обертається, машини для масового виробництва, різні літальні апарати, верстати та багато іншого. Він розробляв проекти благоустрою міст, конструював шлюзи, навіть вираховував вартість цих проектів, але, на жаль, ніхто за них не брався.

Секрет генія розкрив офтальмолог

Феномен геніального художника досі хвилює розуми дослідників. Один з провідних вчених стверджує, що існують непрямі докази того, що Леонардо був косооким, і це може пояснити те, як йому вдавалося так добре передавати на полотні три виміри.

"Рятівник світу"

Офтальмолог з Лондонського міського університету Крістофер Тайлер в дисертації, опублікованій журналом JAMA Ophthalmology, підрахував розбіжність між зіницями на шести роботах Леонардо. Це, зокрема, картина "Рятівник світу" та малюнок "Вітрувіанська людина". В середньому різниця між кутами зору зіниць склала 10 градусів, що дало привід зробити висновок про можливу розбіжну косоокість у генія, пише uainfo.org, посилаючись на The Times.

Професор Тайлер визнав, що ефект такої косоокості “не сильно відрізняється від того, якщо закрили одне око, але більшість людей цього не роблять”. Це насторожило його й підвело до вивчення питання про відмінність між сприйняттям одним і двома очима.

Реакція мистецтвознавців

Дисертація не отримала загального визнання в середовищі мистецтвознавців. Мартін Кемп, почесний професор історії мистецтва Оксфордського університету, провідний експерт робіт Леонардо да Вінчі, відкинув наукову цінність дослідження.

«Мона Ліза»

Мистецтвознавці ще довго будуть вивчати особистість Леонардо да Вінчі, адже його талант та геніальність – невичерпні. «Мона Ліза», «Іоанн Хреститель» та «Свята Анна з Мадонною і немовлям Христом» - були улюбленими картинами митця. Вини привабили мистецтвознавців усього світу та не залишають байдужими цінителів.   

Читайте також на порталі Opticlub: Незрячая живопись: как писать картины вслепую?
 

Автор: Ірина Околович

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
29 октября 2018

Обожнюю такі матеріали

Ответить
Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
31 октября 2018

Пізнавальна стаття)

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
06 ноября 2018

Не завжди хвороба це покарання, як виявляється

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
25 ноября 2018

да, интересный факт)

Ответить