Виявлено зміни в червоно-зеленому та синьо-жовтому діапазонах колірного зору курців.
Інтенсивне куріння, понад 20 сигарет в день, може завдати шкоди зору. До такого висновку прийшли вчені з Ратгерського університету (Rutgers University), результати їх роботи опубліковані в журналі Psychiatry Research.
У новому дослідженні взяли участь 71 здорова людина, які викурили менше ніж 15 сигарет за все своє життя, і 63 людини, що викурюють понад 20 сигарет в день і навіть не намагалися кинути палити. Учасникам було від 25 до 45 років і у них був або нормальне, або скоригований (окуляри, лінзи) зір.
Дослідники вивчили, як учасники розрізняють рівні контрастності (слабо помітні відтінки) по кольору на моніторі. Отримані ними дані свідчать про значні зміни в червоно-зеленому та синьо-жовтому діапазонах колірного зору курців. Це говорить про те, що надходження нейротоксичних речовин з курінням сигарет може викликати втрату колірного зору. Вчені також виявили, що завзяті курці мали нижчу здатність розрізняти кольори та відтінки в порівнянні з некурящими людьми.
«Сигаретний дим складається з численних з'єднань, які шкідливі для здоров'я, а саме для тонкої структури головного мозку. Відбувається зниженням активності в тій його області, яка обробляє зорові образи», - заявив співавтор дослідження Стівен Сільверштайн (Steven Silverstein).
За його словами, попередні випробування показали, що тривале куріння подвоює ризик вікової дегенерації жовтої плями та є чинником, що викликає пожовтіння та запалення кришталика.
Хоча дослідження не дає конкретного фізіологічного пояснення таких результатів, за твердженням Сільверштайна, це відбувається тому, що нікотин і куріння в цілому негативно впливають на судинну систему, ушкоджуючи в тому числі кровоносні судини та нейрони сітківки ока.
Також читайте на порталі: Яка звичка небезпечна для людей, що носять лінзи?
Автор:Ірина Околович