Лікування поширеного захворювання, яке відповідає за гострий зір

11 июля 2019 928

Вікова макулярна дегенерація (ВМД) являє собою захворювання в області макули - зони сітківки, яка відповідає за гострий і центральний зір, а також за чіткість видимих предметів. В результаті поразки даного відділу ока людина втрачає здатність до повноцінного читання, перегляду телевізора або водіння автомобіля.

Лікування вікової макулярної дегенерації (AMD) може сповільнити захворювання та утримати від серйозної втрати зору.

Можливі варіанти лікування

  • Антиангіогенні препарати

Доктор вводить ці ліки у ваші очі. Вони перешкоджають формуванню нових кровоносних судин та блокують витік з аномальних судин, які викликають вологу макулярну дегенерацію.

  • Лазерна терапія

Спеціаліст може запропонувати лікування лазерним випромінюванням високої енергії, яке іноді може зруйнувати активно зростаючі аномальні кровоносні судини від AMD.

  • Фотодинамічна лазеротерапія

Це двоетапне лікування, в якому використовується світлочутливий препарат для пошкодження аномальних кровоносних судин.

Доктор вводить ліки в ваш кровотік, який поглинається аномальними кровоносними судинами в вашому оці. Потім він направляє лазер в око, щоб активувати препарат, який пошкоджує аномальні кровоносні судини.

  • Вітаміни

Велике дослідження, проведене Національним інститутом очей Національного інституту здоров'я, під назвою AREDS (дослідження очних хвороб, пов'язаних з віком), показує переваги, якщо ви приймаєте добавку з вітамінами С і Е, бета-каротином, цинком і міддю. Згідно з дослідженням, ризик втрати зору знижується для деяких людей з проміжною або прогресуюче сухою AMD.

Оновлена формула AREDS2, яка може бути більш безпечною для курців, додає лютеїн, зеаксантин і омега-3 жирні кислоти та видаляє бета-каротин.

Один із запропонованих вище варіантів лікування повинен запропонувати лікар, після діагностики. 

Також читайте на порталі: Інфекційне захворювання очей, яке веде до сліпоти

Автор:Ірина Околович