“Ліниве око”: проблеми розвитку мозку

12 июня 2019 1113

Вченими доведено, що амбліопія або “ліниве око” виникає через проблеми розвитку мозку. Коли частини мозку, пов'язані з візуальною обробкою, не функціонують належним чином, виникають проблеми з такими зоровими функціями, як сприйняття руху, глибини. Амбліопія є найбільш поширеним неврологічним дефектом зору у дітей та дорослих.

Все, що заважає чіткому зору в будь-якому оці в будь-який період розвитку зору і мозку (від народження до 6 років), може викликати амбліопію. Крім того, відсутність бінокулярного зору може викликати так звану реакцію “придушення” або “гальмування” в мозку. У деяких випадках цей стан може призвести до зниження зору в проблемному оці, що не може бути виправлено за допомогою окулярів, лінз або хірургічного втручання. Знову ж таки, важливо розуміти, що амбліопія - це неврологічний стан. Сучасні наукові дослідження показують, що мозок може змінюватися, розвиватися і відновлюватися в будь-якому віці за допомогою професійного підходу.

Поширені причини "лінивого ока": косоокість, анізометропія. Менш поширеними причинами є вроджені порушення та дефіцит вітаміну А.

Косоокість: два око не прагнуть дивитися в одному напрямку, тому мозок буде ігнорувати одне око, щоб уникнути двоїння в очах. Цей тип стану ока легше виявити, адже його видно неозброєним оком.

Амбліопія: два ока мають значні відмінності в зорі. У цьому випадку мозок сприймає два зображення і вважає за краще викидати одне, щоб уникнути суперництва між двома очима або двоїння в очах. Цей тип лінивого ока часто залишається непоміченим.

Рефракційна амбліопія: одне око бачить ясно, а інше розмито.

Важливо вчасно виявити проблему та розпочати відповідну корекцію.

Також читайте на порталі: Косоокість у дітей: що повинні знати батьки