Люди, які їдять цей фрукт, на 60% рідше втрачають зір

30 сентября 2019 1007

Вчені рекомендують включити в щоденний раціон апельсин. Фрукт знижує шанси на розвиток макулярної дегенерації. Це підтвердили дані дослідження, яке тривало 15 років.

Люди, які з’їдають хоч б один апельсин в день, на 60% рідше втрачають зір від макулярної дегенерації в порівнянні з людьми, які ніколи не їдять апельсини. Про це наголосив один з членів команди, епідеміолог Баміні Гопінат з університету в Австралії. Науковці з’ясували, що навіть вживання апельсина один раз в тиждень позитивно впливає на здоров’я очей.  

Макула є частиною сітківки ока. Вона пов'язана з центральним зором. У міру розвитку макулярної дегенерації люди з цим захворюванням стають нездатними бачити те, що знаходиться прямо перед ними, - хоча це не викликає повної сліпоти, але може значно ускладнити життя.

Точна причина дегенерації жовтої плями невідома, але зазвичай вона пов'язана з віком. У більшості випадків ознаки стану з'являються у людей після 50 та 60 років. Поки що немає ліків, але, можливо, апельсини стануть основою профілактичного лікування.

Необхідні подальші дослідження, щоб з'ясувати першопричину дегенерації жовтої плями - біологічні та небіологічні фактори, які призводять до проблеми.

Дослідження опубліковане в Американському журналі клінічного харчування.

Також читайте на порталі: Чому гарбуз дуже корисний для зору?

Ірина Околович