Медичні фільтри на лінзах для окулярів: кому вони потрібні?

30 ноября 2019 219
Медичні фільтри на лінзах для окулярів: кому вони потрібні?

Окуляри для зору можуть не лише коригувати зір, але й забезпечувати лікувальний ефект. Для цього наноситься на лінзи спеціальний фільтр. 

Щоб створити потрібний фільтр, полімерну лінзу варто пофарбувати в спеціальній суспензії. Тоді окуляри набувають властивостей, які дозволяють одні світлові промені пропускати, інші блокувати. Медичні фільтри є двох видів: L 400 та L 660. Основою для виготовлення медичних фільтрів є полімерна лінза 1.5 і 1.6, яку тонують в синій, червоний, жовтий або помаранчевий кольори. 

  • Забарвлення лінз медичним фільтром L 400

Така оптика потрібна людям з певними патологіями для захисту очей від Уф-випромінювання. До списку захворювань відносяться: афакія (різко знижується гострота зору), фотокератит (важкий сонячний опік). Також така лінза необхідна пацієнтам, які проходять фото-хіміотерапію. Колір лінзи: світло-коричневий, коефіцієнт поглинання: 12-15%, в залежності від оптичної сили та товщини.

Фільтр L 400 також застосовують люди зі здоровими очима для захисту очей від шкідливого впливу УФ-променів. Такі окуляри рекомендовані в горах та на морі.

  • Застосування фільтра L 660

Цей медичний фільтр використовують для лікування дегенерації сітківки. Лінзи зовні нічим не відрізняються від сонцезахисних окулярів коричневого кольору. Тому в цій оптиці співбесідники не здогадуватимуться про наявність захворювань очей.  Основна функція фільтра – захист рецепторів від світла. 

  • Яка потрібна оправа для лінз з медичними фільтрами?

Варто обирати окуляри, які повністю закриватимуть очі та не пропускатимуть непряме зовнішнє світло. Спеціалісти оптик рекомендують комбінувати медичні фільтри з анирефлексним покриття, аби прибрати небажані відблиски від джерел світла.

Також читайте на порталі: Чи варто переплачувати за окуляри?

Ірина Околович