Найпоширеніша причина запалення очей

08 ноября 2019 998

Існує чимало медичних розладів, які вражають очі. Одним із таких є саркоїдоз – запальне захворювання організму, яке викликає розвиток невеликих вузликів (гранульом) в різних органах, які складаються з запальних клітин. Ураження сенсорного органу при саркоїдозі складає - від 25% до 50%.

Продовження теми. Читайте в попередньому матеріалі: Захворювання, яке серйозно впливає на очі

Саркоїдоз найчастіше зустрічається у жінок. Симптоми захворювання:

  • гранульоми або запальні вузлики, які розвиваються в органах і по всьому тілу;
  • зазвичай хвороба вражає легені (в 90% випадків), їх функція знижується;
  • можуть турбувати м'язові болі, загальна втома та підвищена температура тіла.

Найбільш поширеним очним ускладненням саркоїдозу є запалення очей, відоме як ірит або увеїт. Фактично, саркоїдоз є однією з найбільш поширених причин увеїту в дорослих. Симптоми увеїту можуть варіюватися від почервоніння очей, білю і чутливості до світла, до затуманеного зору.

Вузлики на повіках та орбіті очей можуть впливати на рух очей, а в деяких випадках викликати випинання самого ока. Також може уповільнитися виробництво сльози та розвинутися проблема з сухістю очей.

  • Діагностика та лікування саркоїдозу

Діагноз ставиться на підставі клінічних даних, а також лабораторних досліджень, рентгенографії грудної клітини, біопсії вузликів і, в деяких випадках, сканування галію голови та шиї.

Лікування проходить перорально протизапальними стероїдними засобами. Оскільки розлад має тенденцію до виникнення рецидиву, рівень захворювання визначає кількість стероїдів. Для очей лікарі частіше призначають краплі. Важливо лікуватися під контролем спеціаліста.

Також читайте на порталі: Признаки и диагностика проблем с сетчаткой

Ірина Околович