Названа рослина, яка допоможе уповільнити втрату зору

16 октября 2019 183

Куркума, також відома як «золота пряність», існує вже понад 4000 років. Перш за все, використовується у висушеному та подрібненому вигляді, як пряність в приготуванні їжі. Є однією з найбільш корисних та відомих лікарських рослин. Жовтуватий порошок з дуже сильним ароматом та гіркуватим смаком схожим на корінь імбиру.

Куркума використовується як харчова спеція та рослинний лікарський засіб для лікування різних захворювань, включаючи рак, артрит, інфекції сечовивідних шляхів та розлади травлення. Було науково встановлено, що куркумін, активний інгредієнт куркуми, є потужним антиоксидантом. Тому пряність корисна для уповільнення дегенерації сітківки.

Доктор Айягарі, професор офтальмології в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, виявила, що куркумін є каталізатором для виробництва білків теплового шоку, або HSP, які відіграють важливу роль у забезпеченні належної функції клітин, пише abvisc.org. Так звані клітинні шаперони, допомагають запобігти неправильному згортанні інших білків, що відбувається в фоторецепторах людей з аутосомно-домінантним пігментним ретинітом. Фоторецептори, або палички і колбочки, є клітинами сітківки, які дозволяють нам бачити правильно. Доктор Айягарі, вважає, що куркумін може допомогти уповільнити втрату зору, пов'язану з аутосомно-домінантним пігментним ретинітом.

Науковим співробітникам Імперського коледжу та Університетського коледжу Лондона також вдалося довести корисні властивості куркуми. Пігмент куркумін ефективний для лікування глаукоми на ранній стадії.

Також читайте на порталі: Від яких хвороб очей захистить гранат?

Ірина Околович