Небезпечне ускладнення, яке може виникнути при носінні контактних лінз?

04 декабря 2019 180

Контактні лінзи є чужорідним тілом для очей, тому вони іноді викликають різні ускладнення. Від м’якої оптики можуть розвинутися алергічні та інфекційні реакції, мікротравми рогівки, а також гіпоксія. Сьогодні детально поговоримо про гіпоксичні порушення. 

Гіпоксія рогівки частіше виникає в результаті ненормованого режиму носіння контактних лінз. Гідрогелеві контактні лінзи можна носити не довше 8-10 годин, а силікон-гідрогелеву оптику – до 14 годин. Якщо носити оптику довше, ніж рекомендує виробник, очі почнуть задихатися, тобто розвиватиметься гіпоксія. Те ж саме відбувається з людьми, які сплять в оптиці не призначеній для пролонгованої експлуатації. Склад матеріалу оптики, а саме показник киснепроникнення визначає безпечний час експлуатації оптики.

Якщо ігнорувати вищеописані рекомендації та безконтрольно носити оптику, кисневе голодування переросте у хронічну форму та призведе до формування неоваскуляризації (розростання судин) рогівки ока. На жаль, багато людей, які носять контактні лінзи, опиняються в групі ризику.

  • Як розвивається неоваскуляризація?

Аномальне розростання дрібних судин рогівки може викликати погіршення зору в результаті потрапляння новоутворених судин в рогівкову тканину ока. Розростання судин – тривалий процес, який може протікати протягом п’яти, або й десяти років без симптомів. Проблема проявиться тоді, коли судини проростуть в оптичну зону рогівки. Тоді в носіїв контактних лінз починає з’являтися туман перед очима та інші зорові перешкоди. З діагнозом неоваскуляризація неможливе подальше використання м’якої оптики. 

Своєчасне звернення до фахівця допоможе частково впоратися з проблемою. Вростання судин в рогівку - процес незворотний, і основне лікування спрямоване на усунення причини, після чого кровоносні судини не зникають, але стають ледь помітними. 

  • Як вберегтися?

Для профілактики виникнення гіпоксичних станів і неоваскуляризації офтальмологи рекомендують носити силікон-гідрогелеві контактні лінзи з високим показником киснепроникнення Dk / t. Також важливо вчасно замінювати оптику, не носити лінзи понад норму та дотримуватися правил гігієни.

Також читайте на порталі: Функції гіалуронової кислоти в розчинах для контактних лінз?

Ірина Околович