Небезпечне захворювання очей, яке розвивається без симптомів

27 ноября 2018 698

Патологічну складку кон’юнктиви, яка наростає на рогівці називають офтальмологи птеригіум. Схильні до цього захворювання люди, які більшість часу проводять просто неба. Провокують патологію: вітер, сонячна радіація, пил, хімічні подразники.


  • Симптоми та причини виникнення птеригіума
  • Як проходить діагностика та лікування?
  • Чи можна запобігти патології?
  • Симптоми та причини виникнення птеригіума

Птерігіум - аномальне зростання слизової оболонки ока. Може бути червоного та білого відтінку. З'являється на зовнішній стороні ока або обох очей, проте найчастіше розташовується в назальній стороні.

Патологія не має хворобливих симптомів, однак іноді пацієнти можуть відчувати дискомфорт в очах, а також посилиться сльозовиділення, рогівка може почервоніти. Чим більше розростається птерігіум, тим більше дискомфорту. У важких випадках під загрозою може опинитися зір, бо птерігіум охоплює широку область рогівки та може стати причиною зміни її форми. Це надалі може призвести до розвитку астигматизму.  

Причина птерігіума невідома, хоча головним фактором його розвитку є тривале перебування на сонці та сухість в очах. Захворювання частіше з'являється у людей, які багато часу проводять на відкритому повітрі в теплому та вітряному кліматі. Забруднення навколишнього середовища, пил, бруд та вплив алергенів й хімічних речовин, також сприяють його появі.

Патологічна складка кон'юнктиви, або як її ще називають, крилоподібна плівка, також виникає внаслідок частих кон'юнктивітів. Крім цього, велику роль у розвитку захворювання відіграє спадковий фактор.

Для прогресуючої форми захворювання, характерне збільшення крилоподібної плівки до розмірів, коли складку стає видно неозброєним оком. Вона має вигляд трикутної плівки сіруватого відтінку, яка гострим краєм спрямована в бік зіниці. Іноді захворювання вражає одне око, але частіше хвороба розвивається на обох очах одночасно.

  • Як проходить діагностика та лікування?

Діагностика захворювання не вимагає ніяких спеціальних обстежень, бо зазвичай підтверджується простим оглядом очей та повік.

У випадку, якщо птерігіум невеликий, зазвичай не потрібно ніякого лікування, хоча ви можете використовувати зволожуючі очні краплі, які допоможуть знизити відчуття дискомфорту.

Не існує лікування препаратами, які допоможуть позбутися захворювання. У випадку збільшення розмірів, буде потрібне хірургічне втручання. Ця операція повинна проводитися дуже ретельно, щоб повністю усунути проблему та запобігти можливим рецидивам.

  • Чи можна запобігти потології?

Кращою профілактикою є якісний захист очей від УФ-променів, які є одним з головних факторів ризику виникнення проблеми.

Крім того, у випадках наявності птерігіума, який не вимагає хірургічного втручання, важлива регулярна діагностика. Лікар-офтальмолог повинен час від часу перевіряти його розміри, щоб встановити чи не збільшилася патологічна складка кон'юнктиви та чи потребує пацієнт операції. З іншого боку, якщо є прогрес зростання, постійне спостереження лікарем допоможе вчасно діагностувати та видалити птерігіум перш ніж він вплине на зір.

Крім того, ті пацієнти, у яких був птерігіум раніше, повинні бути дуже уважними до будь-яких змін. Варто звертатися до лікаря-офтальмолога одразу, після виявлення небезпечних симптомів.

Також читайте на порталі Opticlub.org: ТОП-3 общих заболевания, влияющих на глаза.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
27 ноября 2018

ужас

Ответить
Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
27 ноября 2018

Столько болезней на одном маленьком органе

Ответить