Зниження гостроти зору через дистрофію рогівки ока та її випинання офтальмологи називають кератоконусом. Це захворювання може прогресувати кілька років поспіль та призвести до небезпечних наслідків. Як розпізнати патологію?
Патологія зазвичай виникає в підлітковому віці, але іноді зустрічається також у молодих людей, частіше до 30 років. Зміна форми рогівки відбувається повільно, як правило - протягом декількох років. Однак зустрічаються також випадки швидшого прогресування.
Симптоматика хвороби така:
- порушення чіткості бачення;
- спотворення картинок;
- зниження гостроти зору;
- двоїння в очах;
- світлобоязнь;
- біль в очах;
- помітне випинання рогівки.
Якщо у людини з'являється один із симптомів хвороби, то необхідно вибрати методику лікування, враховуючи ступінь тяжкості, яку визначає спеціаліст за допомогою такого методу діагностики, як кератографія.
Чому хвороба небезпечна?
Якщо не лікувати кератоконус, то проблема може призвести до таких чотирьох стадій:
- зниження гостроти бачення (0,5), з'являється неправильний астигматизм;
- зір становить 0,3-0,1, астигматизм стає більш вираженим, ніж був раніше. На комп'ютерній томографії буде показана міопія;
- що стосується 3 стадії, то тут гострота зору становить 0,11 - 0,03, форма рогівки деформується;
- на цій стадії гострота бачення - від 0,02 до 0,01. Ознаки кератоконусу видно чітко. У людини різко знижується видимість.
Ця патологія особливо небезпечна на останніх стадіях, коли рогова оболонка розривається. Тоді людина сліпне.
Особливості корекції та лікування
Консервативні методи допоможуть тільки на ранніх стадіях захворювання. На останньому четвертому етапі краплі або корекція жорсткими контактним лінзами вже не допоможуть, бо рогівка стає випуклою та темною. Ця стадія хвороби призводить до хірургічного втручання – кератопластики, яка допоможе відновити пошкоджені рогівкові ділянки за допомогою донорських імплантів.
Про причини кератоконусу та особливості хірургічного лікування читайте в попередньому матеріалі Opticlub.org: Болезнь, меняющая форму глаз: важно знать
Автор: Ірина Околович