Негайно до окуліста: який симптом не можна ігнорувати?

10 сентября 2019 1294

Туман в очах – цей симптом може бути результатом використання контактних лінз, або пов'язаний із розвитком небезпечних захворювань очей.

  • Чому в контактних лінзах виникає туман в очах?
  • Захворювання, які проявляються туманом в очах

  • Чому в контактних лінзах виникає туман в очах?

М’яка оптика - це медичний пристрій, який відпускаються за рецептом, розміщуються всередині ока для виправлення рефракційних помилок та поліпшення зору. Іноді туманний зір може бути результатом використання контактних лінз. Може здаватися, що ви дивитеся на речі крізь туман або серпанок. Виникає неприємне відчуття, ніби між оком та світом щось є, як ніби ви дивитеся крізь матове скло.

Ваші контактні лінзи можуть бути брудними, або симптом може вказувати на пошкодження рогівки (зовнішнього шару очей).

Поганий зір може бути результатом попадання бруду або сміття під лінзу. Це також може бути результатом подряпин на поверхні контактної лінзи.

Зір також може стати каламутним, коли оптику носять занадто довго, а очі стають занадто сухими. Часто в багатьох типах лінз кисень не потрапляє в очі так вільно, як це необхідно. Якщо в очах занадто довго не вистачає кисню, вони можуть стати сухими та викликати помутніння зору.

Спробуйте очистити свої контакти, потерши та ополоснув їх, використовуючи правильний розчин. Ваші лінзи повинні бути чіткими та прозорими. Якщо оптика брудна, вона може виглядати каламутною, що може викликати помутніння зору. Можливо, у вас дефектна пара лінз або марка чи тип контактної лінзи не підходять для очей. В цьому випадку зміна типів або брендів може зробити свою справу.

Зір може стати розпливчастим або туманним через зміну рецепту. Це можна легко виправити за допомогою нового рецепту. Ваш очний лікар може допомогти вам в цьому.

  • Захворювання, які проявляються туманом в очах

Туман в очах може не мати прямого відношення до контактних лінз, а може вказувати на розвиток таких захворювань очей:

  • катаракта;
  • глаукома;
  • інфекція рогівки;
  • дегенерація жовтої плями;

Катаракта є найбільш поширеною причиною помутніння зору. Захворювання частіше пов'язана зі старінням. Також може розвиватися в результаті таких захворювань, як діабет або травми ока. Якщо ви починаєте відчувати помутніння зору, а очищення м’якої оптики не допомагає, це може бути результатом формування катаракти. Захворювання може торкнутися одного або обох очей та може розвиватися повільно.

Глаукома - це захворювання, яке пошкоджує зоровий нерв та може призвести до помутніння зору. Якщо помутніння зору зберігається, воно не покращується при зміні або видаленні ваших контактних лінз та супроводжується іншими симптомами, такими як біль в очах, подразнення, припухлість, почервоніння або виділення, прийшов час звернутися за медичною допомогою.

Інфекції ока (наприклад, кон'юнктивіт) також можуть викликати подразнення очей та призвести до помутніння зору. Очні інфекції часто є результатом поганої гігієни м’якої оптики та неправильного догляду.

Дегенерація жовтої плями є одним із найпоширеніших розладів зору. Призводить до повільної, безболісної втрати зору. Одним із перших симптомів захворювання є світлобоязнь, туман в очах та сльозотеча.

Якщо вам заважає чітко бачити туман в очах - негайно зверніться до окуліста, щоб вчасно з'ясувати причину симптому. 

Також читайте на порталі: Контактні лінзи Solente Amala - щоденний комфорт протягом місяця

Ірина Околович