Інфекції, які провокують вроджену катаракту

16 июля 2018 228

Вроджена катаракта - помутніння кришталика, яке може бути повним або частковим. Патологія розвивається ще внутрішньоутробно.

Проявлятися катаракти від народження немовляти може по-різному: починаючи від невеликої мутної плями білястого кольору, закінчуючи повним ураженням структури. Захворювання небезпечне тим, що може призвести до часткової або повної втрати зору.

Діагноз ставлять внутрішньоутробно та підтверджують після народження немовляти. Як тільки встановлюється діагноз, виконується лікування вродженої катаракти. Найчастіше втручання проводять вже в перші місяці життя.

Вроджена катаракта може бути як і окремими відхиленням від норми, ізольованим від інших, так і частиною прояву інших дитячих хвороб. Як свідчить статистика, близько 36% випадків патологій виявляються у випадку, якщо малюк внутрішньоутробно переніс якусь інфекцію. Найбільшу небезпеку зазвичай представляють такі інфекційні хвороби:

  • сифіліс;
  • токсоплазмоз;
  • цитомегаловірус;
  • герпес;
  • краснуха;
  • вітряна віспа.

Діагноз ставиться в середньому в 1-9 випадках на 1000 новонароджених. З однаковою частотою недуг розвивається як у хлопчиків, так і у дівчаток. Виняток - генетичні захворювання, які клінічно проявляються у представників сильної статі, залишаючи дівчаток безсимптомними носіями.

Катаракта придбана з народження розглядається педіатрами, як захворювання, яке вимагає ретельної своєчасної діагностики та лікування. Зусилля медичних працівників після встановленого діагнозу повинні бути спрямовані на те, щоб зберегти малюкові зір і, відповідно, нормальну соціальну адаптацію, яка неможлива без органу, від якого люди отримують до 90% інформації.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
16 июля 2018

жінкам при надії треба себе берегти

Ответить
Пользователь Виктория Молчан
Виктория Молчан
Пользователь
16 июля 2018

Батькам потрібно бути обережними та турботливими

Ответить
Представитель компании Ирина Сёмкина
Ирина Сёмкина
Представитель компании
17 июля 2018

Была знакома с девушкой, которая родилась с катарактой. Операции не помогли, пользуется контактными линзами на огромные плюса и вынуждена носить очки для чтения поверх линз. Действительно, её мама перенесла болезнь во время беременности. И это привело к непоправимым последствиям

Ответить
Пользователь Кристина Сокол
Кристина Сокол
Пользователь
17 июля 2018

Страшно конечно. Малышам только здоровья!!!!

Ответить
Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
17 июля 2018

Почему то я думала что катаракта это приобретенное и только.

Ответить
Пользователь Янина Лавренюк
Янина Лавренюк
Пользователь
17 июля 2018

Вагітним важко себе берегти

Ответить
Пользователь Вадим Онуфрий
Вадим Онуфрий
Пользователь
17 июля 2018

Ужасно

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
17 июля 2018

С детьми сложнее всего, я думаю, понять, что есть проблема. Пока они совсем маленькие, у них не спросишь, хорошо ли они видят.

Ответить
Пользователь Игорь Романченко
Игорь Романченко
Пользователь
20 июля 2018

до меня не дошло немног, если катаракта врождённая и она уже есть, то причём тут инфекции? заболевание всё равно будет

Ответить