Офтальмолог назвав професії, фахівці яких приречені втратити зір

28 ноября 2019 768
Офтальмолог назвав професії, фахівці яких приречені втратити зір

Є чимало професій, які негативно впливають на очі. Проте, в групі лідерів ті, хто щоденно працює за комп’ютером.

Дизайнери, архітектори, програмісти, верстальники, журналісти, редактори та коректори – це ті професії, які сприяють погіршенню зору. Причина – постійна робота за екраном монітора, без необхідної перерви для очей. Про це повідомив офтальмолог Ігор Азнаурян для moika78.ru.

Тривала робота за цифровими пристроями також провокує розвиток синдрому сухих очей, через те, що зменшується кількість моргань. Також негативно впливає на стан очей робота в приміщеннях із системою штучної вентиляції, яка пересушує повітря.

Проте, не лише ті, хто працює за комп’ютером мають поганий зір. У групі ризику також люди, чия робота вимагає постійного зосередженого погляду на маленьких деталях. Мова йде про лаборантів, ювелірів, хірургів тощо.

Профілактика хорошого зору

  • Обладнайте робоче місце

Монітор комп'ютера повинен бути встановлений так, щоб верхній край екрану знаходився нижче рівня очей. Також важливо, щоб екран був чистим.

  • Очі повинні відпочивати

Працюючи за комп’ютером, або виконуючи будь-яку роботу, яка вимагає тривалого фокусування погляду на певних предметах, необхідні перерви. Кожні 40 хвилин варто робити гімнастику для очей або дивитися у далечінь до 5 хвилин.

  • Краплі для очей

Рекомендовано користуватися краплями для очей, щоб запобігти розвитку сухості очей. Проте, перед покупкою засобу, необхідна консультація офтальмолога.

  • Спорт

Найкраще віддати перевагу таким видам спорту, які вимагають постійного фокусування. Займайтеся бадмінтоном, тенісом, футболом, баскетболом.

  • Правильне харчування

Їжте апельсини, моркву, ківі, зелені листові овочі, болгарський перець, а також горіхи, бобові, молочні продукти і яйця – ці продукти багаті поживними речовинами необхідними для очей.

Також читайте на порталі: Первые признаки снижения зрения

Ірина Околович