Окуляри: поради, які допоможуть вибрати правильні лінзи

15 января 2019 866

Окуляри сьогодні – це не тільки засіб для корекції зору. Вони є стильним аксесуаром, який підкреслює особистість. Проте, обираючи оптику, варто особливу увагу приділити не лише формі та кольору оправи, а й лінзі, від якої залежатиме чіткість зору.

  • Які типи лінз доступні на оптичному ринку?
  • Форма лінзи: що варто знати
  • Що таке мультифокальні та біфокальні лінзи для окулярів?
  • Необхідні покриття для лінз

  • Які типи лінз доступні на оптичному ринку?

Через розвитк технологій, сьогодні оптичний ринок пропонує не лише вироби зі скла. Більшість модернових варіантів зроблені з високотехнологічного пластику. Вони легші та можуть мати спеціальний фільтр, який захищає від шкідливого ультрафіолетового (УФ) випромінювання. Полімерні лінзи тонші та більш стійкі до подряпин, ніж оптика зі скло або старих типів пластику.

Найміцніший матеріал для лінз - полікарбонат. Це хороший вибір для людей, які займаються спортом, або працюють в умовах, які можуть пошкодити окуляри. Також таку оптику обирають дітям. Окуляри також можуть захищати від ультрафіолету.

Подібні на лінзи з полікарбонату - окуляри з новим пластиком Trivex. Вони легкі, тонкі та міцні.

Якщо людині потрібен сильний рецепт – по варто обирати високоіндексний пластик, який дозволить товсту лінзу зробити тоншою.

Асферичні лінзи мають різні ступені кривизни. Це означає, що вони можуть бути тоншими та рівнішими, у порівняння з лінзами сферичного дизайну. Окуляри з сучасним асферичним дизайном допомагають використовувати набагато більшу частину поверхні оптики.

Фотохромні лінзи перестають бути прозорими, а стають тонованими під дією сонячного світла. Ця оптика дозволяє чітко бачити та захищає від УФ-променів. Проте, важливо зауважити, що фотохромні лінзи можуть не потемніти у машині, якщо лобове скло блокує ультрафіолетові промені.

Поляризовані окуляри зменшують відблиски від поверхні. Вони чудово підходять для спорту та водіння.

  • Форма лінзи: що варто знати

Тип порушення рефракції буде визначати форму лінзи. Якщо діагностовано короткозорість, оптика буде зігнута всередині. Лінза виглядає опукло у випадку далекозорості. Лінзи при астигматизмі, тобто коли рогівка має неправильну форму, схожі формою на циліндр. Простіше кажучи, лінза - це інструмент, який людина використовує для правильного фокусування світла на сітківці.

  • Що таке мультифокальні та біфокальні лінзи для окулярів?

Людям після 40 років ймовірно знадобляться окуляри з мультифокальними лінзами. Ця оптика виготовляється на основі двох або більше рецептів, щоб виправити  зір. Сьогодні оптичний ринок пропонує продукт, який немає помітного розділення лінією між двома секціями.

Найпоширеніший тип мультифокальних лінз - біфокальні. Об'єктив лінзи розділений на дві частини. Верхня частина допомагає з зором на далекій відстані, а нижня половина пристосована для читання.  Зазвичай, окуляри з біфокальними лінзами призначають людям старше 40 років, які більше не можуть добре фокусувати зір. Порушення рефракції пов'язано з пресбіопією, тобто віковими змінами, які впливають на кришталик ока.

  • Необхідні покриття для лінз

Антиблікове покриття допомагає боротися з відблисками світла, відображеннями. Тверде покриття стійкіше до подряпин. Ультрафіолетовий захист у більшості лінз є вбудованим.

Тоновані лінзи. Іноді світлий або темний відтінок кольору лінзи може допомогти краще бачити. Наприклад, жовтий відтінок може збільшити контраст, а сірий відтінок сонцезахисних окулярів не змінить кольору речей. Легкий відтінок може приховати ознаки старіння навколо очей.

Дзеркальне покриття приховує очі. Представлені окуляри в різних кольорах.

Якщо ви вирішили обрати окуляри для зору, обов’язково визначайте необхідний саме для вас тип лінз разом з офтальмологом.

Також читайте на порталі: Тонкости ухода за очками: что важно учитывать?

Автор: Ірина Околович

Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
16 января 2019

Столкнулась с етим вопросом, и если бы не профессионал консультант- неразобралась бы. Кстати была на лукьяновке в оптике с. Девушка молодец- все так отлично расказала и на картинках показала. Рекомендую

Ответить